کدخبر : 176461
سه شنبه 8 بهمن 1398 - 21:19
فاقددیدگاه
پرینت
استاندار بوشهر:

چهره استان بوشهر متحول شود/ لزوم بهسازی معابر و زیباسازی شهرها

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم بازسازی و بهسازی معابر و زیباسازی شهرها گفت: باید زمینه حضور و اقامت مسافران نوروزی در استان بوشهر فراهم شود.

عبدالکریم گراوند عصر سه‌شنبه در نشست ستاد خدمات تسهیلات سفر اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌هایی اقامتی یکی از مهمترین اولویت‌های استان بوشهر در حوزه گردشگری و توریسم است.

وی با تاکید بر اینکه ساماندهی اماکن اقامتی ویژه نوروز با جدیت انجام شود، خاطرنشان کرد: اسکله‌های گردشگری در شهرهای کنگان، دیر، گناوه و دیلم تکمیل شده تا در ایام نوروز مورد استفاده مسافران نوروزی قرار گیرد.

استاندار بوشهر تصریح کرد: یکی از برنامه‌های مهم استان طرح توریسم ۲۰۲۲ است بنابراین دستگاه‌های اجرایی متولی امر، امکانات بوم گردی استان جهت استفاده در ایام نوروز را به مردم معرفی کنند.

گراوند با تاکید بر اصلاح نقاط حادثه خیز استان، گفت: حوزه راهداری، راه و شهرسازی هم محورهایی که نیازمند بهسازی و اصلاح دارند را شناسایی و اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند.

وی با بیان اینکه در حوزه سفرهای نوروزی باید برنامه‌ریزی منظم و منسجم داشته باشیم اظهار داشت: با توجه به اعتبارات ویژه‌ای که به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت شده انتظار داریم اعتبارات هزینه شده در حوزه مدیریت شهری، موجب تحول در شهرها شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه اعتبارات هزینه شده در حوزه مدیریت شهری باید زمینه رضایتمندی مردم را فراهم کند، گفت: کمیته‌های ۱۱ گانه ستاد خدمات سفر نسبت به نهایی کردن برنامه‌های نوروز اقدام کنند و فرمانداران هم ضمن تشکیل ستاد خدمات سفر در شهرستان‌ها نظارت ویژه‌ای بر تصمیمات ستاد داشته باشند.

به گزارش ایرنا وی بیان کرد: با وجود اعتبارات ویژه‌ای که به شهرداری‌ها پرداخت شده باید تغییر و تحولات صورت گرفته در شهرها را شاهد باشیم و شهرداری‌ها با استفاده از منابع در اختیار نسبت به زیباسازی و بازسازی معابر شهری اقدام کنند.

گراوند با اشاره به ظرفیت بوشهر در عرصه گردشگری افزود: اگر اعتبارات حوزه مدیریت شهری را به درستی هزینه کنیم مردم ثمره آن را می‌بینند و قدردان کارهای درستی که مدیران انجام می‌دهند هستند.

وی با بیان اینکه فرمانداران، نظارت جدی بر کار شهرداران داشته باشند، اظهار داشت: بازسازی، بهسازی معابر و زیباسازی شهرها برای استفاده مسافران نوروزی باید در دستور کار شهرداران قرار گیرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما