کدخبر : 176096
دوشنبه 23 دی 1398 - 11:21
فاقددیدگاه
پرینت

۲۸ درصد نامزدهای انتخاباتی اهواز تایید صلاحیت شدند/تعیین زمان‌بندی جهت اعتراض رد صلاحیت شده‌ها

فرماندار اهواز گفت: در مجموع ۲۸ درصد معادل ۷۳ نفر در حوزه انتخابیه اهواز، کارون ، باوی و حمیدیه توسط هیات نظارت تایید و ۷۲ درصد معادل ۱۹۲ نفر رد صلاحیت شدند.


۲۸ درصد نامزدهای انتخاباتی اهواز تایید صلاحیت شدند/تعیین زمان‌بندی جهت اعتراض رد صلاحیت شده‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، جمال عالمی نیسی، فرماندار اهواز ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن بیان اینکه طبق اعلام وزارت کشور، حدود ۲۸ درصد از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های اهواز، کارون، حمیدیه و باوی توسط هیات بر نظارت انتخابات تایید شدند اظهار کرد: ۲۸۰ نفر در حوزه انتخابیه اهواز، باوی ، کارون و حمیدیه داوطلب نمایندگی در مجلس شورای اسلامی بودند که ۱۴ نفر آنان در همان روزهای اول انصراف دادند.

وی افزود: از ۲۶۶ داوطلب باقیمانده صلاحیت ۲۹ نفر آنان در هیات‌های اجرائی رد شد اما ۲ نفر از این افراد در هیات نظارت تایید صلاحیت شدند.

عالمی نیسی در پاسخ به چگونگی وضعیت تجدید نظر بر رد صلاحیت‌ها عنوان کرد: با توجه به زمان‌بندی اعلام شده توسط هیات نظارت و با استناد به ماده ۵۲ قانون و ماده ۳۴ آئین نامه انتخابات مجلس شورای اسلامی، داوطلبان رد صلاحیت شده توسز هیات مرکزی نظارت بر انتخابات می‌توانند طی بازه زمانی امروز تا پنجشنبه هفته جاری به محض دریافت نامه رد صلاحیت از ساعت ۸ تا ۱۶ به هیات نظارت استان در محل پاداد مراجعه کنند.

وی افزود: اسامی تایید صلاحیت شده‌ها نیز در زمان مقرر اعلام خواهد شد و در حال حاضر انتشار آن ممنوع می‌باشد.

فرماندار اهواز در تشریح آمار تایید شدگان و رد صلاحیت‌ شده‌ها گفت : در مجموع ۲۸ درصد معادل ۷۳ نفر در حوزه انتخابیه اهواز، کارون ، باوی و حمیدیه توسط هیات نظارت تایید و ۷۲ درصد معادل ۱۹۲ نفر رد صلاحیت شدند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما