کدخبر : 176080
دوشنبه 23 دی 1398 - 11:10
فاقددیدگاه
پرینت

تعاونی های تولیدی و روستایی را فعال تر کنید

بندرعباس - نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: تعاونی های تولیدی و روستایی را فعال تر کنید.
تعاونی های تولیدی و روستایی را فعال تر کنید

به گزارش خبرنگار مهر، محمد عبادی زاده صبح دوشنبه در جلسه دیدار با فعالان حوزه کشاورزی اظهار داشت: ۱۴ دی ماه روز جهادکشاورزی فرصتی خوبی است که ارزیاب دقیقی از کارکردها و عملکردهای مناسب خود داشته باشیم.

وی با اشاره به نقش جهادکشاورزی در اقتصاد کشور، افزود: جهادکشاورزی امروز مغز متفکر اقتصاد مقاومتی کشور محسوب می‌شود و بی شک امروز موفقیت در این بخش عبور از تحریم‌های حداکثری دشمن را در برخواهد داشت.

این مسؤول با بیان اینکه حوزه کشاورزی بیش‌تر از حوزه صنعت در بطن زندگی و سفره مردم تاثیرگذارتر است، ادامه داد: مسؤولیت‌ها و مأموریت‌های حوزه کشاورزی بسیار مهم و حیاتی بوده و چرخ مأموریتی جهادکشاورزی اگر به خوبی حرکت کند اقتصاد کشور نیز می چرخد.

عبادی زاده با اشاره به نقش مهم کشاورزی در جامعه ادامه داد: بزرگترین عملیات برعلیه دشمن، کار اقتصادی است که جهادکشاورزی آن را به خوبی انجام می‌دهد و امروز کمبودی در کشور وجود ندارد.

به گفته وی، با تولید بیشترو مدیریت مصرف با کمک نخبگان، رسانه و مدیران کشاورزی می‌توان در بخش کشاورزی نرخ تورم را کاهش داد.

امام جمعه بندرعباس همچنین در ادامه هدایت، نظارت و حمایت را سه مأموریت اصلی سازمان جهادکشاورزی معرفی کرد واظهار داشت: حمایتهای مادی، فکری، مشاوره‌ای، مهارت افزایی وشناسایی بروزترین تکنولوژی‌ها در بخش کشاورزی از جمله حمایتهای سازمان جهادکشاورزی می‌باشد، بایستی با مدیریت صحیح و متناسب با نیازهای جامعه تعادلی را ایجاد کرد که کشاورز و مصرف کننده با بحران مواجه نشود.

عبادی زاده با تاکید بر اینکه نیازهای جامعه به حوزه صنعت جز نیازهای درجه دوم و سوم بوده خاطرنشان کرد: نیاز جامعه به بخش کشاورزی از نیازهای درجه اول محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه امروزه روستانشینان به مصرف کننده مبدل شدند، افزود: بایستی تمرکز بیشتری بر روی روستاها باشد و تولیدات کشاورزی بیشتری نصیب روستاها شود.

عبادی زاده، ظرفیت بالای آبزی پرروی در استان را برای جامعه امیدبخش دانست و افزود: از همه ظرفیت‌های دریا در استان استفاده نکردیم، ۹۰ درصد پیشرفته‌ترین شهرها جز شهرهای ساحلی هستند.

امام جمعه بندرعباس نیز با اشاره به اینکه تعاونی‌های تولیدی و روستایی را فعال‌تر کنید، گفت: با فعال کردن تعاونی‌های تولیدی و روستایی کارهای بزرگ‌تری در جامعه ایجاد می‌شود.

عبادی زاده با بیان اینکه جهادکشاورزی، اقتصادکشور را آبرومند می‌کند، تصریح کرد: کاری که شما امروز در جهادکشاورزی انجام می‌دهید بسیار با ارزش است.

وی با اشاره به مراجعات مردمی در خصوص مشکلات بخش کشاورزی اظهار داشت: مسؤولان دستور قلمع و قمع ندهید و ساز وکار برای رفع مشکلات ایجاد کنند، با نگاه مساعدت به مردم مشکلاتشان را مرتفع کنید.

امام جمعه بندرعباس در پایان با بیان اینکه آمارها حکایت از موفقیت سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان دارد، بیان داشت: ظرفیت‌ها بسیار بالاست و تلاش‌ها بایستی مضاعف شود تا رشد بیشتری در تولید محصولات کشاورزی را نیزدر سالهای آتی شاهد باشیم، عزم تان را جزم کنید، همه امید سفره مردم به شما خادمان عرصه کشاورزی استان است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما