کدخبر : 176042
یکشنبه 22 دی 1398 - 15:31
فاقددیدگاه
پرینت

پوزخندی بر سند توسعه صادرات غیر نفتی کهگیلویه و بویراحمد!/اتاق بازرگانی متولی است یا برنامه و بودجه؟

در نشست شورای اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد معلوم نشد متولی تدوین سند توسعه صادرات غیر نفتی این استان کیست.

نشست شورای اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد در چند دستورالعمل به ریاست معاون استاندار و با حضور مسوولان دستگاههای عضو برگزار شد.

به گزارش فارس یکی  از دستورالعمل ها در خصوص سند توسعه صادرات غیر نفتی استان بود که چنگیز هاشمی نایب رئیس اتاق بازرگانی استان با حمله به مسوولان سازمان برنامه و بودجه استان اظهار کرد: اعتباراتی که برای پژوهش به استان تزریق می‌شود به صورت کاربردی از خروجی آن چیزی دیده نمی‌شود.

نایب  رئیس اتاق  بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: وضعیت پژوهش  در استان به گونه ای است که نقشه راهی از رهگذر این پژوهش‌ها برای استان ترسیم نمی شود.

وی گفت: برای نمونه برنامه و بودجه استان توضیح دهد که در این ۴۰ سال چه کاری در این حوزه انجام داده است.

هاشمی خطاب به سرپرست سازمان برنامه و بودجه استان که باید  این سند ۲۰  سال پیش تدوین می‌شد با بیان این که یکی از مشکلات ما در استان مربوط  به صادرات غیر نفتی است اظهار کرد: ایراد من به عنوان نایب رئیس اتاق بازرگانی این است که چرا مسوولیت آن را بر عهده گرفته است باید دستگاه متولی خود این کار را انجام می‌داد.

در ادامه شهابی سرپرست برنامه و بودجه استان خطاب به نایب رئیس اتاق بازرگانی استان گفت: سخن درستی نیست که در طول ۴۰ سال اخیر کاری انجام نشده می‌توانید با حضور در سازمان کارهای بزرگ را که انجام شده از طرح آمایش سرزمین تا بسیاری از کارهای دیگر را مشاهده کنید.

به گزارش فارس در این نشست با حرف‌هایی که رد و بدل شد این گونه می‌توان دریافت که سند توسعه صادرات غیر نفتی استان جدی گرفته نشده که وضعیت کنونی صادرات استان خود دلیلی بر این مدعاست.

بعد از اظهار نظر نایب رئیس اتاق بازرگانی و سرپرست  برنامه و بودجه بود که معاون استاندار خطاب به نایب رئیس اتاق اظهار کرد: آقای هاشمی ما که نفهمیدیم شما موافق تدوین سند در اتاق هستید  یا خیر که با پوزخند برخی مدیران استانی  مواجه شد!!.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما