کدخبر : 176021
یکشنبه 22 دی 1398 - 15:03
فاقددیدگاه
پرینت

حاج قاسم سلیمانی از فرزندان دانشگاه دفاع مقدس بود

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از شاگردان و فرزندان دانشگاه دفاع مقدس بود که آن حماسه‌ها را خلق کرد و همه ما به شهادت آن سردار مخلص مباهات و افتخار می‌کنیم.

آیین تکریم و معارفه مدیرکل حفظ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان، پیش از ظهر امروز برگزار شد که طی این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های سردار محمد علیپور، سرتیپ دوم پاسدار عباس یوسفی شیخ‌رباط به عنوان مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان معارفه شد و همچنین طی حکمی سردار محمد علی‌پور به عنوان فرمانده قرارگاه مشترک راهیان نور کشور منصوب شد.

حاج قاسم سلیمانی از فرزندان دانشگاه دفاع مقدس بود

امیر سرتیپ محمد فهمیده، جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور ضمن دانشگاه ملی دانستن دفاع مقدس اظهار کرد: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از شاگردان و فرزندان دانشگاه دفاع مقدس بود که آن حماسه‌ها را خلق کرد و همه ما به شهادت آن سردار مخلص مباهات و افتخار می‌کنیم.

وی افزود: سیلی اخیری که به آمریکای جنایتکار نواخته شد درسی بود که ما از شهدا گرفتیم؛ آمریکای متجاوز و اشغالگر با درس عبرت گرفتن از ضربه اخیری که از جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد نیروهای خود را از منطقه غرب آسیا بیرون ببرد تا امنیت و ثبات به منطقه بازگردد.

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه جلوگیری از تحریف و فراموشی ارزش‌های دفاع مقدس از وظایف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است عنوان کرد: این بنیاد در سال‌های اخیر با مستندسازی ، تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از تحریف حقایق دفاع مقدس انجام داده که راه اندازی موزه‌های دفاع مقدس در آبادان و دزفول نمونه‌ای از این تلاش‌های جهادگرانه است.

وی افزود: خوزستان پیشانی و پایتخت دفاع مقدس است و امیدوارم باغ موزه دفاع مقدس اهواز نیز با طراحی جدید راه‌اندازی شود.  

هیچ سلطه‌ای بر مسلمانان نیست

آیت‌الله محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ضمن بیان اینکه اسلام هرگونه سلطه جبارانه ظالمان را نفی می‌کند عنوان کرد: خداوند هیچ‌گونه سلطه‌ای بر مسلمانان را نمی‌پذیرد و راضی نیست سلطه‌ای بر مؤمنین باشد چرا که مؤمنین باید آزاد باشند و فقط در زیر چتر نظام اسلام زندگی کنند.

وی افزود: مسلمانان تنها باید زیر سایه ولایت اولیا الهی که تجلی ولایت خدا است باشند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: دفاع مقدس بزرگ‌ترین دانشگاهی بود که انسان‌های لایقی مانند حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس را تربیت کرد.

به گزاش ایرنا وی افزود: نباید دفاع مقدس فراموش شود بلکه باید با انتقال آن به نسل آینده این تاریخ پر افتخار و این اهداف والا را به عنوان الگو و راه بیان کرد.

حیدری گفت: سپاه برای احیای نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس متولی شدند و همه باید کمک کنند تا آنها بتوانند به این رسالت بزرگ را انجام دهند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما