کدخبر : 176001
یکشنبه 22 دی 1398 - 14:38
فاقددیدگاه
پرینت

یادمانی برای مسافران هواپیمای اوکراینی در پایتخت نصب می‌شود

شورای اسلامی شهر تهران با تصویب یک طرح دو فوریتی، شهرداری را موظف کرد یادمان جان باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی در پایتخت نصب شود.

این طرح که با قید دو فوریت تقدیم شورا شده بود، با رای موافق تمامی ۱۸ عضو حاضر در نشست به تصویب رسید.

بر اساس این مصوبه، شهرداری تهران موظف شده است ظرف یک هفته مکانی مناسب را برای نصب یادمان جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین ایجاد کند و علاوه بر آن، در این زمینه به تبلیغات شهری بپردازد.

«احمد مسجدجامعی» به عنوان پیشنهاددهنده طرح در دفاع از دو فوریت تصویب آن گفت: دروغ بزرگی گفته و توضیحات ناقصی به مردم داده شده است.  افکار عمومی از حادثه سقوط هواپیما بهت زده و رسانه ها نیز غافلگیر شدند.

وی افزود: این موضوع به افکار عمومی آسیب رسانده و این را از تیترهای یک امروز روزنامه‌ها می‌توان فهمید.

 این عضو شورای شهر تهران تصریح کرد:  بر همین اساس، پیشنهاد کرده ایم برای همراهی با خانواده های داغ دیده و شهروندان باید یادمانی ساخته شود و شهرداری باید به این موضوع ورود کند.

 به گزارش ایرنا هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متعلق به اوکراین با ۱۷۶ مسافر از جمله ۱۴۷ ایرانی و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک کرده بود،  پنج دقیقه پس از پرواز حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن جان باختند.

در حالی که در روزهای نخست علت سقوط هواپیما نقص فنی اعلام شده بود، صبح شنبه ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تایید کرد که در شرایط آماده باش جنگی پس از عملیات موشکی ایران علیه پایگاههای امریکا در عراق،  هواپیمای اوکراینی بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیرعمد، مورد اصابت قرار گرفته است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما