کدخبر : 175915
چهارشنبه 18 دی 1398 - 23:16
فاقددیدگاه
پرینت

واکنش مردم وشخصیت‌های هرمزگان از اقدام شایسته سپاه علیه آمریکا

قشرهای مختلف مردمی هرمزگان بامداد امروز چهارشنبه از اقدام شجاعانه وشایسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درحمله موشکی به پایگاه عین الاسد آمریکا در کشورعراق قدردانی وابراز خوشحالی کردند.

مردم به محض شنیدن این خبر مسرت بخش حمله سنگین موشکی نیروهای هوافضای سپاه به پایگاه آمریکایی، با حضور در خیابان‌ها و درشبکه‌های اجتماعی شعار الله اکبر، مرگ بر آمریکا و مرگ براسرائیل سرداده و شادمانی و رضایت خود را از نخستین عملیات سپاه در انتقام سخت از دشمن نشان دادند. 
گروه‌ها وکانال‌های اجتماعی وکابران فضای مجازی نیز با بازنشر گسترده خبرهای شلیک هوایی نیروهای سپاه پاسداران به پایگاه‌های نظامی آمریکا در کشور عراق، درپاسخ کوبنده به جنایتکاران آمریکایی و تحقق وعده انتقام، واکنش نشان دادند. 
همچنین عده‌ای از شخصیت‌ها ومقام‌های استان هرمزگان نیز با ارسال پیام‌ها وبیانیه‌هایی جداگانه‌ای به اقدام غرورآفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درهدف قراردادن بخشی از پایگاه تروریسیتی آمریکا در کشور عراق و انتقام از خون سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی وشهدای مقاومت واکنش نشان دادند.
این عده بیان داشتند: همان گونه که رهبرمعظم انقلاب فرمودند؛ دوران بزن در رو تمام شده است و سپاه پاسداران صبح امروز سیلی محکمی به دشمن زد که این اقدام بار دیگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان داد.
استاندار هرمزگان با صدور پیامی از اقدام غرورانگیز دلاورمردان سپاه در راستای انتقام خون سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی قدردانی کرد و گفت: اقدام موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درهدف قراردادن بخشی از پایگاه‌ها، تجهیزات و نیروهای تروریست آمریکای جنایتکار، سیلی محکمی به آن‌ها زد و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان داد.
فریدون همتی با گرامیداشت یاد وخاطره سردار قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش بیان داشت: باید به ملت بزرگ ایران درود بفرستیم که این چنین یکپارچه، میلیون‌ها نفر از مردم درمراسم تشییع پیکر پاک و مطهر این شهید بزرگوار حضور یافتند و قدردانی خود را از ایشان نشان دادند.
وی ادامه داد: رهبرمعظم انقلاب در تبیین شخصیت شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمودند که ایشان فردی شجاع و با تدبیر بودند و شهادت ایشان نشان داد که انقلاب اسلامی همچنان زنده است.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: این ویژگی‌های مهم شخصیتی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باید سرلوحه همه ما باشد.
وی تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم تا دشمن را بشناسیم و درراستای هدف مهم و راهبردی بیرون راندن دشمن بویژه آمریکایی‌ها از این منطقه تلاش کنیم.
نماینده مردم هرمزگان درمجلس شورای اسلامی نیز گفت: با وجود جنایت‌های چهار دهه اخیر شیطان بزرگ در سرزمین‌های اسلامی و صبوری ملت ایران، شهادت مجاهدان فی سبیل الله حاج قاسم سلیمانی و تعدادی از رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی خون ملت ایران را به جوش آورد و خشم این ملت با سیلی محکم سپاه پاسداران به نظامیان تروریست آمریکایی پاسخ داده شد.
احمد مرادی افزود: در دوره‌ای که تمام کشورهای منطقه از ترس قدرت پوشالی دولت آمریکا سکوت اختیار کرده‌اند، بار دیگر موجب افتخار و غرور ملی و شادی دل آحاد امت اسلامی و خانواده‌های معظم شهدا گردید.
وی از پاسخ کوبنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمایت و قدردانی کرده و توفیق روز افزون رزمندگان مقتدر جبهه مقاومت اسلامی را تا خروج کامل نظامیان تروریست آمریکایی از منطقه و نابودی رژیم اسرائیل از خداوند منان خواستارشد.

 مدیر سازمان بسیج رسانه هرمزگان نیز گفت: آمریکایی‌ها دیدند که ایران هنوز سردار مقاومت را به خاک نسپرده بودند، انتقام خونش را گرفتند و این سیلی‌ها به آمریکا ادامه دارد.
مرتضی پیروی منش اظهارداشت: اکنون که نخستین گام در گرفتن انتقام سخت از آمریکایی‌ها برداشته شد، می‌توان گفت که سردار مقاومت، آرام بخواب که با وجود ولایت و دلاوران غیور در این سرزمین راهت جاودانه است.
وی بیان داشت: انتخاب نوع انتقام درست وحساب شده بود و زمان مناسبی برای آن درنظر گرفته شد و این پاسخ سختی به نابخردانه ترین رفتار تروریست‌های بین المللی آمریکایی بود که هیمنه آنان را بر ملا کرد.
مدیر سازمان بسیج رسانه هرمزگان با بیان این که دشمن توان رهگیری حتی یک موشک از موشک‌های عملیات شهید حاج قاسم سلیمانی که با رمز یازهرا (س) آغاز شد را پیدا نکردند و این عملیات موشکی جلوه دیگری از عظمت نیروهای مسلح کشورمان است.
پیروی‌منش ادامه داد: انتخاب نام عملیات با رمز «یا زهرا (س)» و همزمانی با دهه فاطمیه اول به طور کامل حساب شده بود و نشان دهنده رفتار منطقی و حساب شده مسوولان انقلاب اسلامی تحت عنوان جبهه مقاومت است.
وی اضافه کرد: هیمنه آمریکا درمنطقه و جهان با پاسخ قاطع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درهم ریخت و اکنون دیگر آمریکایی‌ها توان جمع‌ کردن این تحقیر را نخواهندداشت. 
مدیر سازمان بسیج رسانه هرمزگان تاکیدکرد: ما گوش بفرمان ولایت هستیم و بالارفتن پرچم انتقام درقم و همزمانی دیدار امروز نوزدهم دیماه مردم قم با ولی امرمسلمین جهان را بسیارشیرین کرد.

بامداد امروز در پاسخ به عملیات جنایتکارانه و تروریستی نیروهای متجاوز آمریکایی و انتقام ترور ناجوانمردانه و شهادت مظلومانه سردار پرافتخار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش، رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه طی عملیات موفق بنام عملیات «شهید سلیمانی» با رمز مقدس یازهرا (س) با شلیک موشک زمین به زمین پایگاه اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین الاسد» را درهم کوبیدند.
عین‌الاسد در ۱۰۸ کیلومتری غرب «الرمادی» واقع شده است و در سال ۲۰۰۳ میلادی تفنگداران آمریکایی این پایگاه را اشغال کردند و تا سال ۲۰۱۱ میلادی در آن باقی ماندند.
عین‌الاسد دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق است.
به گزارش ایرنا درپایان سال ٢٠١٤ به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه تحت اختیار نظامیان آمریکایی حاضر در  ائتلاف بین‌ المللی ضد داعش قرار گرفت.
پایگاه آمریکا در اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق نیز بامداد چهارشنبه هدف حملات موشکی قرار گرفت.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما