کدخبر : 175894
چهارشنبه 18 دی 1398 - 22:48
فاقددیدگاه
پرینت

معاون وزیر کشور بر حل مشکلات واحدهای تولیدی استان بوشهر تاکید کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در بازدید از واحدهای تولیدی و اقتصادی شهرستان‌های دشتی، تنگستان و دیر استان بوشهر بر حل مشکلات این واحدها تاکید کرد.

بابک دین‌پرست روز چهارشنبه در بازدید از اسکله خورشهاب شهرستان تنگستان گفت: طرح مطالعاتی این اسکله جمع‌بندی و تکمیل همه جوانب به جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان برای سرعت بخشی در انجام اقدامات مورد نیاز تصمیم‌گیری شود.

وی همچنین در بازدید از سایت پرورش ماهی در قفس شرکت پروتئین گستر تنگستان بیان کرد: این سایت بزرگترین مجموعه پرورش ماهی در قفس استان بوشهر با ظرفیت تولید سالانه ۲۰ هزار تن ماهی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور بیان کرد: مقرر شد بانک کشاورزی مشکل وام ارزی ۳۶ میلیون دلاری شرکت پروتئین گستر تنگستان با هدف توسعه و تکمیل پروژه را حل کند و بیمه ایران نیز موظف شد برآورد دوباره‌ای از خسارت سایت از توفان سال گذشته منطقه را انجام دهد و اختلاف برآورد دو طرف حل و در جلسه رفع موانع تولید گزارش شود.

دین‌پرست همچنین در بازدید از اسکله لاور ساحلی شهرستان دشتی گفت: موضوع تغییر کاربری اسکله از صیادی به تجاری و تحویل آن در جلسه‌ای میان اداره‌هایکل شیلات و بنادر و دریانوردی، فرمانداری و استانداری برگزار و تعیین تکلیف شود.

وی اضافه کرد: همچنین یک دستگاه به‌عنوان متولی پیگیری گرفتن مصوبه هیات وزیران، نظریه نهایی برای تصمیم‌گیری  در جلسه مشترک اقتصاد مقاومتی و شورای گفت و گو معرفی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در بازدید از زمین‌های تعیین شده برای سایت پرورش میگو خورخان شهرستان دیر گفت: این سایت شامل ۲هزارو ۲۳۴ هکتار زمین است که ظرفیت راه‌اندازی نزدیک به یکهزار استخر پرورش میگو در آن وجود دارد و می‌تواند زمینه اشتغال چهار هزار نفر را فراهم کند.

وی اضافه کرد: بنا به اظهارات فرماندار دیر و مدیرکل شیلات استان بوشهر زمین‌های تعیین شده جزو منطقه حفاظت شده مند جنوبی سازمان حفاظت محیط زیست است و این طرح در شورای فنی آن سازمان معطل مانده‌است.

به گزارش ایرنا دین‌پرست گفت: مقرر شد با مذاکره با سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به آلاینده نبودن صنعت پرورش میگو، این زمین‌ها به‌عنوان طرح کشاورزی، در قالب ماده ۳۳ اصلاحی قانون حفاظت از محیط زیست، واگذار شود.

عبدالحسن رفیعی‌پور فرماندار تنگستان گفت: اسکله خورشهاب به عنوان پایانه تخصصی صادرات مواد معدنی انتخاب شده‌است ولی در زمان حاضر کاربری صیادی دارد و زیرساخت‌های مورد نیاز صادرات مواد معدنی در آن تکمیل نشده‌است و مطالعات ژئوفیزیک قرار است از طرف ایمیدرو انجام شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما