کدخبر : 175428
سه شنبه 3 دی 1398 - 23:06
فاقددیدگاه
پرینت
به منظور حفظ سلامت شهروندان از تبعات آب‌گرفتگی؛

آغاز لایروبی و آهکپاشی مناطق بحرانی آبادان باکمک شهرداری‌های معین

سرپرست شهرداری آبادان گفت: به منظور حفظ سلامت شهروندان از تبعات آب‌گرفتگی ناشی از بارندگی شدید اخیر، کار لایروبی و آهک پاشی مناطق بحرانی را با کمک شهرداری‌های معین آغاز می شود.

فرهاد میاحی ضمن اشاره به برپایی جلسه‌ای در استانداری خوزستان افزود: در این جلسه مقرر شد تا شهرداری‌های خوزستان به مدت چهار روز تعدادی نیرو به همراه امکانات را در اختیار شهرهای آبادان، کوت عبدالله و خرمشهر قرار دهند تا با فوریت و جدیت بیشتر کار آهک پاشی و لایروبی مجاری دفع آب‌های سطحی و فاضلاب انجام شود.

وی با اشاره به آغاز این عملیات از فردا در آبادان اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده در این عملیات مناطق کوی ذوالفقاری، ولی عصر، کوی بهار، سده و جمشید آباد لایروبی، پاک‌سازی و آهک پاشی می‌شوند.

وی با بیان اینکه حفظ سلامت شهروندان در مرحله پس از عبور از بحران آب‌گرفتگی دغدغه اصلی مسئولان است، تصریح کرد: اولویت کاری شهرداری آبادان از امروز تا زمانی که مشکلات به پایان برسد، پاک‌سازی تمامی جوی‌ها و کانال‌های دفع آب‌های سطحی و فاضلاب و آهک پاشی تمامی مناطق بحران‌خیز است.

سرپرست شهرداری آبادان یادآور شد: شهرداری آبادان با تمام ظرفیت خود اعم از نیروی انسانی حوزه خدمات شهری و امکانات خودرویی و با برنامه‌ریزی منسجم و دقیق از امروز برای رفع آثار به جای مانده از آب‌گرفتگی و لایروبی و آهک پاشی مناطق بحران‌زا پای‌کار هستند و تا پایان عملیات به صورت آماده باش کامل و در حالت خدمت قرار دارند.

به گفته میاحی نظارت و کنترل بر نیروهای اعزامی، تعیین نقاط نیازمند به اجرای عملیات آهک پاشی و لایروبی و تعریف وظایف کاری آنان بر عهده مدیران مناطق و حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری آبادان است.

وی افزود: انتظار می‌رود تا از این فرصت مغتنم برای جبران عقب‌ماندگی‌های ناشی از اقداماتی که در گذشته انجام نشده و آماده ساختن شرایط برای مواجهه با بحران‌های احتمالی آینده، بیشترین بهره را ببریم.

به گزارش مهر وی تأکید کرد: با توجه به همکاری شهرهای معین به آبادان، پس از این عملیات دیگر هیچ عذری از مدیران شهرداری درباره کوتاهی در لایروبی و آهک پاشی پذیرفتنی نیست.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما