کدخبر : 175243
شنبه 30 آذر 1398 - 12:49
فاقددیدگاه
پرینت

تشکر ویژه کاربران فضای مجازی از استاندار فارس: ممنون بابت فامیل‌بازی، تماشای اغتشاش و ارتقای مدیران ناکارآمد!

تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی در توییتر، از استاندار فارس بابت عملکرد ضعیفش در آشوب‌های اخیر و سیل فروردین، انتصاب‌های فامیلی، ارتقای مدیران ناکارآمد، و ... در قالب طنز تشکر و قدردانی کردند!


تشکر ویژه کاربران فضای مجازی از استاندار فارس: ممنون بابت فامیل‌بازی، تماشای اغتشاش و ارتقای مدیران ناکارآمد!

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، پس از نقد عملکرد یک‌ساله استاندار فارس در بیانیه مطالبه‌گرانه بیش از ۱۳۰۰جوان شیرازی، احزاب استان فارس، برخی تشکل‌های فرهنگی و جهادی، رسانه‌ها و …، ظاهراً این نقدها به مزاج استانداری‌نشین‌ها سازگار نیامده و به‌جای پاسخگویی شفاف و ارائه عملکرد، منتقدان خود را به اجرای سناریوهای نخ‌نما برای تخریب دولت تدبیر و امید متهم کردند.

در بیانیه نخست که توسط جمعی با عنوان «همدلی برای فردای فارس» تهیه شده و به امضاء بیش از ۱۳۳۰ نفر رسید، با اشاره به خسارت‌های هنگفت و بی‌سابقه آشوب‌های اخیر در شیراز و ضعف شدید فرماندار، استاندار و سایر مسئولان در حوادثی همچون سیل فروردین‌ماه و اغتشاشات آبان‌ماه، از مسئولان کشوری خواسته شده بود مدیران فارس در حوزه‌های مختلف اجرایی، امنیتی و انتظامی را بدلیل ضعف عملکرد در آشوب‌های اخیر مورد مواخذه و بازخواست قرار دهند.

احزاب ولایت‌مدار فارس نیز در بیانیه‌ای خواستار پاسخگویی مسوولان استان به جنایت بی‌سابقه اغتشاش‌گران در آبان ۹۸ شده بودند.

در این بیانیه با اشاره به آمار وحشتناک، غیرقابل‌باور و بی‌سابقه جنایات و خسارات واردشده به شهر شیراز، این پرسش مطرح شده بود که «آیا استاندار فارس به‌عنوان رئیس شورای تأمین استان در مواجهه با بحران امنیتی این چند روز به وظایف خود در زمان مناسب و به‌درستی عمل کرده است؟»
نامه گروه جهادی پیمان به شورای عالی امنیت ملی و تقاضای عزل استاندار فارس از دیگر مواردی بود که طی یک‌ماه اخیر بازتاب زیادی در استان فارس داشت.

*منتقدان استاندار بیمار هستند!

پس از اوج گرفتن انتقادات و زمزمه عزل عنایت‌الله رحیمی، افراد نزدیک به استاندار با تشکیل کمپینی در فضای مجازی تلاش کردند با جمع‌آوری امضاء در حمایت از استاندار این فضا را قدری تغییر دهند. در این کمپین که توسط برخی مسئولان روابط عمومی استانداری فارس در فضای مجازی پخش شد، به‌جای پاسخگویی به سوالات، منتقدان با عناوینی چون «گروهی باج‌خواه»، «جریان اقتدارگرا»، «تمامیت‌خواه» و … خطاب شده که به طرح موضوعات حاشیه‌ای با اغراض سیاسی برای تخریب دولت تدبیر و امید می‌پردازند.

همچنین این کمپین منتقدان استاندار را افرادی «انگشت‌شمار و بیمار» معرفی کرده که همواره خواستار بی‌ثباتی در استان هستند!

در این کمپین خبرگزاری فارس نیز به دلیل اینکه سخنان منتقدان را منتشر کرده، به «رفتارهای خاص» و «حاشیه‌سازی‌های دروغین» علیه دولت و استاندار فارس متهم شده است!

*نظر منتقدان فاقد ارزش است!

پس از انتشار این کمپین در فضای مجازی توسط برخی نزدیکان استاندار، مدیرکل روابط‌عمومی استانداری فارس هم در اطلاعیه‌ای، به‌جای شفاف‌سازی و پاسخ مستدل و منطقی به انتقادها، سخنان منتقدان استاندار را «سناریوهای نخ‌نما برای تخریب دولت تدبیر و امید» و «شوهای تبلیغاتی و اظهارات فاقد ارزش» خواند! و منتقدان را به داشتن «اغراض سیاسی برای تخریب دولت تدبیر و امید» متهم کرد.

روابط‌عمومی استانداری در این اطلاعیه، استانداری را نیازمند پاسخگویی به منتقدان نمی‌داند و در عین حال متذکر می‌شود که مدیران به‌جای صرف وقت و توجه برای پاسخگویی، به فعالیتهای سازنده خود همچنان ادامه دهند!

به نظر می‌رسد این روحیه تقابلی با منتقدان از سوی روابط عمومی استانداری فارس با جمله‌ای که عنایت‌الله رحیمی در روز معارفه خود در ۱۷ بهمن ۹۸ در سالن شهید امامی استانداری به زبان آورد، کمی تناقض دارد. وی در روز معارفه خود به صرحت اذعان کرد که «جامعه افسرده روی خوشبختی را

نخواهد دید و به همین منظور تلاش برای ایجاد فضایی شاداب در استان را دنبال خواهم کرد».
بی‌گمان یکی از ملزومات ایجاد فضای شاداب در استان، باز کردن فضای نقد و شنیدن سخن منتقدان است و پس از آن پاسخگویی شفاف به انتقادات به‌دور از سیاسی‌کاری؛ اما ظاهراً چنین رویه‌ای در استانداری فارس مورد نظر نیست و برخی نزدیکان استاندار با متهم کردن منتقدان به داشتن اغراض سیاسی، راهکار برون‌رفت از فضای انتقادی را در این‌گونه نگاه جست‌وجو می‌کنند.

*واکنش کاربران فضای مجازی

بدنبال انتشار این مواضع، فضا قدری شفاف‌تر شد و واکنش کاربران فضای مجازی به خبر تشکیل «کمپین حمایت از استاندار فارس» را در پی داشت.

فعالان فضای مجازی در توییت‌هایی از عملکرد استاندار فارس بابت عملکرد ضعیفش در سیل فروردین ۹۸، انتصاب‌های فامیلی، تماشای آشوبگران در به آتش کشیدن شهر، ارتقای مدیران به‌جای توبیخ و… به‌شدت انتقاد و برخی نیز در قالب طنز از این رفتارها تشکر کردند!
 

این توییت‌ها تنها چند مورد از صدها انتقاد کاربران فضای مجازی در خصوص عملکرد عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس است که در این فضا به چشم می‌خورد.

کاربران در توییت‌های خود، با عباراتی نظیر: «خودگویی و خودخندی، عجب مرد هنرمندی»، «به‌جای پاسخگویی، کمپین حمایت چرا؟»، « بعضی دست را پیش گرفته تا پس نیفتند و… » این اقدام را به چالش کشیدند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما