کدخبر : 175108
سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

موفقیت تلاش‌ها برای صلح و سازش دو طایفه بزرگ در هرمزگان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از موفقیت تلاش های شورای حل اختلاف این استان برای برقراری صلح و سازش بین دو طایفه بزرگ خبر داد.


موفقیت تلاش‌ها برای صلح و سازش دو طایفه بزرگ در هرمزگان

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی صالحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری و میانجیگری شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان و جمعی از معتمدین محلی، درگیری و اختلاف بین دو طایفه بزرگ غمگساری و ابراهیمی در شرق این استان پس از چندین سال به صلح و سازش منجر شد. 

وی افزود: در این راستا تلاش اعضای شورای حل اختلاف با برگزاری جلسات مختلف با بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان طوایف آغاز شد که سرانجام با عنایت خداوند متعال طی مراسمی با حضور مسئولین قضایی استان، اعضای شورای تأمین، معتمدین محلی و عموم مردم در راستای احیای سنت حسنه صلح و سازش اختلافات بین این دو طایفه خاتمه یافت. 

رئیس کل دادگستری هرمزگان ادامه داد: طرفین در این جلسه هم قسم شدند که از این به بعد در کنار یکدیگر با صلح و صفا زندگی کنند و کینه و کدورت‌های پیش آمده را از بین ببرند.

صالحی تصریح کرد: در منطقه شرق هرمزگان با توجه به بافت قومی و طایفه‌ای که وجود دارد، خوشبختانه بیشتر اختلافات با حضور بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان به سازش ختم می‌شود که در این راستا تلاش  شده است در شورا‌های حل اختلاف استان از حضور افراد با تجربه، دارای نفوذ و معتمد اجتماعی استفاده  شود که تا کنون نتایج بسیار خوبی به همراه داشته است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما