کدخبر : 175087
سه شنبه 26 آذر 1398 - 16:33
فاقددیدگاه
پرینت

روند گرانی ها در کهگیلویه وبویراحمد متوقف شد/ نظارت ها موثر بود

یاسوج- یک ماه از زمان اصلاح قیمت بنزین گذشته و علی رغم شوک روزهای ابتدایی بر بازار کهگیلویه و بویراحمد و گران شدن برخی اجناس و حتی کرایه ها، افزایش قیمت ها متوقف شده است.
روند گرانی ها در کهگیلویه وبویراحمد متوقف شد/ نظارت ها موثر بود

خبرگزاری مهر – گروه استانها: به نظر می رسد، در جاهایی که نظارتها به خوبی اعمال شده و بازاریان نیز چاشنی انصاف را با کار آمیخته اند، افزایش محسوسی در قیمتها وجود ندارد.

در حوزه حمل و نقل نیز در روزهای ابتدایی برخی رانندگان افزایش خودسرانه کرایه را اعمال کردند.

 به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه وبویراحمد میزان شکایات و گزارشهای مردمی در روزهای نخست طرح سهمیه بندی بویژه در حوزه حمل و نقل تا ۳۰۰ مورد در روز نیز می رسید.

براتعلی صالحی میزان این شکایتها و درخواستها را این روزها تا ۱۰ مورد عنوان می کند.

وی می افزاید: پرونده های مربوط به تخلف گرانفروشی و یا کم فروشی در سریع ترین زمان ممکن رسیدگی می شود.

صالحی می گوید: افزایش قیمت تا حدودی بر حوزه حمل و نقل درون شهری و بین شهری در سطح استان به ویژه در شهر یاسوج تاثیر گذاشته است.

وی می افزاید: مردم باید در صورت مشاهده هرگونه گران فروشی و یا افزایش قیمت در هر کالایی و یا در هر صنفی از طریق شماره‌های ۱۳۵ و یا ۱۲۴ اطلاع رسانی کنند.

به گفته سرپرست سازمان صنعت، معدن وتجارات کهگیلویه و بویراحمد نیز پایش و نظارت بر بازار وشبکه های توزیع در راستای افزایش نیافتن قیمتها تشدید شده است.

حسین پور افزایش قیمت اقلام مصرفی مردم به دلیل افزایش قیمت بنزین را امری نادرست می داند و می گوید: هیچ دلیل کارشناسی برای این امر وجود ندارد چرا که در فرآیند تولیدات کارخانجات صنعتی، بنزین کاربرد چندانی ندارد و قیمت سایر حاملهای انرژی نیز ثابت بوده و از طرفی عمده ناوگان حمل ونقل کالاها نیز از سوخت گازوییل استفاده می کنند که به همین دلیل قیمت تمام شده محصولات تولیدی هم نباید تغییری یابد.

از همان ساعات ابتدایی اعلام خبر افزایش قیمت بنرین بارها مسئولین اعلام کردند که هرگونه افزایش قیمت کالا و نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی در کهگیلویه و بویراحمد به بهانه افزایش قیمت بنزین ممنوع است و با متخلفان افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی و قیمت کالاها به بهانه سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین قاطعانه برخورد می شود.

با این حال اما هستند کسانی که به هر بهانه ای اقدام به افزایش قیمتها در بازار می کنند و جلوگیری از این امر تنها با نظارت و بازرسی هر روزه میسر می شود.

به نظر می رسد در هر کجا که ردپای تعهد و نوع دوستی و وجدان کاری به چشم بیاید، گرانی سر خم کرده است اما هستند کسانی که به سود گذشته راضی نبوده و شرایط را بهانه قرار داده اند.

حال که قرار است افزایش قیمت بنزین با اصلاح یارانه‌ها برای حمایت از خانوارهای کم درآمد و اقشار آسیب پذیر جامعه همراه باشد و منابع حاصل از فروش بنزین به سمت طبقه  ضعیف و متوسط جامعه هدایت شود، در کهگیلویه و بویراحمد که سالها واژه محرومیت را بر دوش می کشد و هنوز اقشار آسیب پذیر، درصد بیشتری از جامعه را در برمی گیرد، نظارتها باید بیشتر و شدیدتر باشد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما