کدخبر : 174865
شنبه 23 آذر 1398 - 15:57
فاقددیدگاه
پرینت

۸ هزار تن گوشت قرمز و ۴۰ هزار تن شیر خام در استان بوشهر تولید شد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت : در سال گذشته در استان بوشهر ۸ هزار تن گوشت قرمز و ۴۰ هزار تن شیر خام تولید شده و پیش بینی می شود در سال جاری ۳۰۰ تم گوشت قرمز و ۲۰۰۰تن شیر خام بیشتری تولید شود.


۸ هزار تن گوشت قرمز و ۴۰ هزار تن شیر خام در استان بوشهر تولید شد

افشین قطبی در گفت‌وگو با خبرگار فارس در بوشهر اظهار داشت: در سال گذشته در استان بوشهر هشت هزار تن گوشت قرمز و ۴۰ هزار تن شیر خام تولید شده و پیش بینی می‌شود در سال جاری ۳۰۰ تن گوشت قرمز و دو هزار تن شیر خام بیشتری تولید شود.

در حال حاضر در استان بوشهر ۲۱۹ واحد پرواربندی گوساله به ظرفیت ۳۶ هزار راس، ۵۷ واحد پرواربندی بره به ظرفیت ۱۸ هزار راس و ۱۵ واحد پرورش گاو شیری به ظرفیت ۸۳۰ راس دارای پروانه بهره برداری صنعتی هستند.

 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: بیش از ۴۰۰ واحد پرواربندی روستایی به ظرفیت ۴۰ هزار راس و همچنین سه هزار و ۵۰۰ واحد پرورش گاو شیری روستایی به ظرفیت ۱۵ هزار راس مولد، در استان فعال می‌باشند و بخش عمده تولیدات دامی استان مربوط به واحدهای روستایی است.

قطبی ابراز داشت: در استان بوشهر چهار هزار و ۲۰۰ نفر شتر پرورش داده می شود و ۹۰ تن از گوشت قرمز تولیدی استان، از راه پرورش شتر تامین می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما