کدخبر : 174861
شنبه 23 آذر 1398 - 15:55
فاقددیدگاه
پرینت

مدیران در گزارش‌ها اغراق نکنند، پاسخگو باشند/ فرصت‌ مدیریتی برای زنان فراهم شود

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بر پاسخگویی مدیران و پرهیز از اغراق هنگام ارائه گزارش به مردم تأکید کرد و گفت: باید فرصت‌های مدیریتی برای زنان فراهم شود.


مدیران در گزارش‌ها اغراق نکنند، پاسخگو باشند/ فرصت‌ مدیریتی برای زنان فراهم شود

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، معصومه ابتکار ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی استان همدان با اشاره به جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران اظهار کرد: در این جنگ اقتصادی برخی به دنبال القای این موضوع هستند که دولت در تحقق وعده‌های خود موفق نبوده و یا نسبت به آن پایبندی وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه این افراد با اتکا به این موضوعات ناجوانمردانه رئیس جمهور را مورد حمله قرار داده‌اند، گفت: ناکارآمد جلوه دادن دولت منجر به بروز آسیب نسبت به مقوله اعتماد عمومی می‌شود در صورتی که این موضوع بسیار مهم است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: هر حکومت و دولتی باید برای تحقق وعده‌های خود تلاش کند که این موضوع نیز با برنامه‌ریزی و یک سری اقدامات اجرایی عملیاتی می‌شود.

وی صدور بخشنامه و دستور دادن را اولین گام در راستای تحقق وعده‌ها دانست و با تأکید بر اینکه از سال ۹۲ تاکنون در بسیاری از شاخص های توسعه فرهنگی و اجتماعی رشد قابل توجهی را در کشور شاهد بودیم افزود: البته باید به این موضوع نیز توجه شود که در کنار این اتفاق سطح توقعات و انتظارات نیز رو به افزایش است.

ابتکار بر پاسخگویی مدیران و پرهیز از اغراق هنگام ارائه گزارش به مردم تأکید کرد و گفت: توجه به شاخص عدالت نیز از مهمترین مولفه‌های کارآمدی هر نظام است که جزو آرمان‌های مهم نظام جمهوری اسلامی هم به شمار می‌رود.

وی یکی از بخش‌های عدالت را توجه به عدالت جنسیتی دانست و افزود: در قرآن کریم تنها عامل برتری فردی بر دیگری میزان تقواست نه چیز دیگر؛ موضوعی که ما نیز در برنامه های خود به آن توجه کرده‌ایم به طوری که ماده ۱۰۱ و ۱۰۲ قانون برنامه ششم توسعه به عدالت جنسیتی اختصاص یافته است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: خوشبختانه در طول حیات ۴۰ ساله انقلاب اسلامی اقدامات مهم و شاخصی در این زمینه انجام شده است ولی حالا قصد داریم با برنامه‌ریزی بیشتر و بهتر کاستی‌ها را جبران کنم.

وی از تدوین شاخص‌های عدالت جنسیتی در هفت محور خبر داد و با بیان اینکه این مهم در ستاد ملی زن و خانواده تصویب شده است افزود: برای هر استان سندی جداگانه و مبتنی برای آمارهای بومی آن تهیه و تنظیم شده تا برنامه‌ها مطابق با آن اجرا شود.

ابتکار با اشاره به اینکه طبق ابلاغیه دولت باید ۳۰ درصد از مناصب دولتی به بانوان اختصاص یابد گفت: رصد و پایش این موضوع به معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری واگذار شده و ما هم بر همین اساس گزارش‌های خود را تهیه و ارائه کردیم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه فرصت‌های مدیریتی برای زنان فراهم شود آن را باعث بهبود شاخص‌های عمومی زنان در جامعه عنوان کرد و افزود: طرح‌هایی چون توسعه سوادآموزی زنان و دختران، سند ارتقای تاب‌آوری زنان، افزایش مهارت‌های گفت‌وگو، توجه به طرح‌های اشتغالزایی، بوم‌گردی، تولید گیاهان دارویی و حفاظت از محیط زیست در کشور اجرا شده است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از آمادگی برای اجرای این طرح‌ها در استان همدان خبر داد و تأکید کرد: انتظار بر این است دستگاه‌های دولتی نیز در توسعه این طرح‌ها همراهی لازم را داشته باشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما