کدخبر : 174859
شنبه 23 آذر 1398 - 15:55
فاقددیدگاه
پرینت

آب دریای «عمان» به خراسان‌جنوبی می‌آید/ سهم ۶۰ میلیون مترمکعبی استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: طرح انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی کشور(سیستان‌وبلوچستان، خراسان‌جنوبی و خراسان‌رضوی) هفته آینده اجرایی می‌شود.


آب دریای «عمان» به خراسان‌جنوبی می‌آید/ سهم ۶۰ میلیون مترمکعبی استان

سید کمال‌الدین میرجعفریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اجرای طرح انتقال آب را از آرزوهای دیرینه مردم استان خراسان‌جنوبی ذکر کرد و اظهار داشت: طرح انتقال آب دریای عمان به خراسان‌جنوبی از هفته آینده اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح برای سه استان سیستان‌وبلوچستان، خراسان‌جنوبی و خراسان‌رضوی از نقطه شروع آغاز و مرحله به مرحله اجرا می‌شود، بیان داشت: اعتبار برآورد شده برای اجرای این پروژه عظیم زیرساختی ۲٫۵ میلیارد یورو است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی همچنین به سفر سه روزه استاندار خراسان‌جنوبی به استان سیستان‌وبلوچستان اشاره و اعلام کرد: در سومین روز از سفر «معتمدیان» به استان سیستان‌وبلوچستان جلسه مرتبط با موضوع انتقال آب با حضور استانداران سه استان شرقی و مسؤولان وزارت، جهت بررسی ابعاد مختلف اجرای این طرح برگزار می‌شود.

به گزارش فارس؛ بعد از تصویب این پروژه توسط هیئت وزیران، وزارت نیرو سهمیه استان‌‌های شرقی کشور از مرحله اول طرح انتقال آب دریای عمان را اعلام کرد که در مجموع برای سه استان شرقی کشور (سیستان‌وبلوچستان، خراسان‌جنوبی و خراسان‌رضوی) یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب برداشت آب از دریای عمان تخصیص ‌یافته که در کمترین وضعیت، ۴۰۰ میلیون متر مکعب خواهد بود.

بر اساس آن سهم خراسان‌جنوبی از سهمیه ۴۰۰ میلیون متر مکعبی تصویب ‌شده توسط دولت، ۶۰ میلیون متر مکعب، میزان تخصیص آب استحصالی به استان سیستان‌وبلوچستان ۲۲۸ میلیون مترمکعب و خراسان‌رضوی ۱۱۰ میلیون مترمکعب است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما