کدخبر : 174851
شنبه 23 آذر 1398 - 15:47
فاقددیدگاه
پرینت

دستورات فوری جهت جمع آوری و هویت گذاری احشام در هرمزگان صادر شد

بندرعباس - رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: دستورات فوری جهت جمع آوری و هویت گذاری احشام صادر شد.
دستورات فوری جهت جمع آوری و هویت گذاری احشام در هرمزگان صادر شد

به گزارش خبرگزاری مهر، علی صالحی اعلام کرد: در پی مخاطرات ناشی از تردد شترهای سرگردان در محورهای مواصلاتی استان و بروز حوادث ناگوار، به منظور صیانت از حقوق عامه و  با مصوبه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هرمزگان ، دستورات فوری جهت جمع آوری و هویت گذاری این احشام به دستگاه های مسؤول از جمله  اداره کل جهاد کشاورزی  استان هرمزگان صادر شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان ساماندهی به وضعیت تردد شترهای سرگردان در محورهای مواصلاتی را از مهمترین مصادیق احقاق حقوق عامه عنوان کرد و رسیدگی قانونی به مطالبات عمومی را اولویت مسئولین قضایی برشمرد.

 صالحی اظهار داشت: صنعت شترداری در استان هرمزگان با توجه به برخورداری از موقعیت بسیار مناسب و مساعد جهت پرورش ، دارای مزیت‌های اقتصادی فراوانی است ولی  متأسفانه در سال‌های اخیر رهاسازی و سرگردانی  این احشام باعث بروز حوادث دلخراش جاده‌ای برای مردم شده است.

وی در ادامه بر ضرورت تشریک مساعی و هم افزایی همه دستگاه‌ها  به منظور ساماندهی به وضعیت شترهای سرگردان به عنوان یکی از دغدغه‌های مهم مردم استان تأکید کرد.

صالحی تصریح کرد: در پی مخاطرات ناشی از تردد شترهای سرگردان در محورهای مواصلاتی استان و بروز حوادث ناگوار، به منظور صیانت از حقوق عامه و  با مصوبه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هرمزگان ، دستورات فوری جهت جمع آوری و هویت گذاری این احشام به دستگاه های مسؤول از جمله  اداره کل جهاد کشاورزی استان هرمزگان صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت استنکاف مالکین از جمع آوری و هویت گذاری شترهای خود، نسبت به برخورد قانونی و توقیف و ضبط احشام رها شده و بلاصاحب اقدام خواهد شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما