کدخبر : 174833
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

بی‌توجهی مسئولان به آثار تاریخی دامغان/ معادن آماده سرمایه‌گذاری

سمنان - نماینده دامغان در مجلس بابیان اینکه آثار تاریخی این شهرستان مورد بی‌توجهی مسئولان هستند، گفت: این آثار علاوه بر هویت تاریخی، ظرفیت جذب گردشگران هستند.
بی‌توجهی مسئولان به آثار تاریخی دامغان/ معادن آماده سرمایه‌گذاری

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل حسن بیگی ظهر شنبه در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه مردم دامغان از عدم ‌توجه به آثار تاریخی و گردشگری به دلیل اقدامات انجام‌شده و تخریب آن‌ها، رنج می‌برند، تأکید کرد: آثار تاریخی دامغان مورد بی‌توجهی مسئولان هستند.

وی افزود: اگر راه‌آهن از تپه حصار عبور می‌کرد و مردم و گردشگران خارجی و داخلی بی‌مهری‌ها و تخریب‌ها در تپه حصار که ریشه تاریخ است را می‌دیدند، شاهد بی‌مهری‌های انجام‌شده نبودیم.

نماینده دامغان در مجلس، گفت: این شهرستان به‌عنوان صددروازه هویتی تاریخی و فرهنگی دارد و همچنین وجود بناهای مختلف تاریخی در دامغان می‌تواند سبب سرازیر شدن گردشگران داخلی و خارجی باشد.

حسن بیگی در دیگر بخش سخنان خود، تأکید کرد: زیرگذر روستای قدرت‌آباد یکی از مسائلی است که باید پیگیری شده و به‌عنوان مطالبه مردمی صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه محورهای ساری- دامغان (امیرآباد، گلوگاه)- معلمان- سمنان، رشم- جندق بهترین، به‌صرفه‌ترین و اقتصادی‌ترین مسیر در خصوص کری دور شمال به جنوب در استان هستند، تأکید کرد: دامغان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای در حوزه راه و حمل و نقل است.

عضو خانه ملت گفت: مخازن معادن ما در جنوب دامغان و شاهرود از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار و آماده سرمایه‌گذاری است که نیاز به فرآهم کردن زیرساخت‌ها برای حضور بخش خصوصی دارد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما