کدخبر : 174831
شنبه 23 آذر 1398 - 15:37
فاقددیدگاه
پرینت

رشد بودجه فارس در لایحه بودجه ٩٩

شیراز _ رئیس سازمان برنامه و بودجه فارس گفت: بودجه استان فارس در ردیف بودجه سال ٩٨ از دوهزار و ٩٩۴ میلیارد تومان به سه هزار و ۴۶٢ میلیارد تومان می رسد.
رشد بودجه فارس در لایحه بودجه ٩٩

به گزارش خبرنگار مهر، حسن نوروزی شنبه در نشستی خبری با بیان اینکه پروژه های ملی در استان فارس رشد ٣۴ درصدی اعتبارات را تجربه می کنند بیان کرد: در سال ٩٨ اعتبارات پروژه های ملی در فارس یک هزار و ٣۵۶ میلیارد تومان بود که این اعتبارات در سال آینده به هزار و ٨١٨ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

نوروزی در خصوص پروژه های استانی نیز خاطر نشان کرد: در سال ٩٨ بالغ بر یک هزار و ۶٣٨ میلیارد تومان پروژه مصوب استانی در بودجه وجود داشت که این میزان در بودجه سال ٩٩ به یک هزار و ۶۴۴ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی در خصوص پروژه های اولویت دار استان فارس در ردیف بودجه سال ٩٩ تاکید کرد: آزاد راه شیراز-أصفهان در بودجه سال ٩٩ بیش از ٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار به آن تخصیص خواهد یافت و در سال ١۴٠٠ نیز مقرر شده تا ٢٠٠ میلیارد تومان دیگر به این پروژه اختصاص یابد لازم به ذکر است که در. سال ٩٨ بیش از ٧٨ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه عمرانی تخصیص یافته است. 

نوروزی ادامه داد: پروژه راه آهن اقلید -یزد نیز یکی از پروژه های اولویت دار استان است که پیش بینی اختصاص ٣٠٠ میلیاردی این طرح نیز در لایحه بودجه سال ٩٩ تقدیم مجلس شده است. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه فارس در خصوص پروژه های فعال فارس طی دو سال اخیر تاکید کرد: در سال ٩٨ بیش از ١۶٢ پروژه در فارس در بودجه در نظر گرفته شده بود اما با احتساب تجمع پروژه ها و تغییر پروژه ها از ملی به استانی در بودجه سال ٩٩ میتوان گفت که ١۵٢ پروژه در استان فارس مطرح شده است. 

نوروزی در خصوص بودجه عمرانی گفت: بودجه عمرانی فارس در سال ٩٨ بیش از ٢٢٩ میلیارد تومان بود که از این میزان ٢۶٢ میلیارد تومان تخصیص یافت اما در بودجه سال ٩٩ بودجه عمرانی فارس افزایش داشته و به ٣٨٨ میلیارد تومان رسیده است. 

وی همچنین در خصوص اختصاص بودجه نفت و گاز و توازن نیز عنوان کرد: در بودجه ٣درصد نفت و گاز در سال ٩٨ مصوب شده بود که به استان ٢٩١ میلیارد تومان تخصیص یابد که این میزان نیز در سال ٩٩ به ١٧٠ میلیارد تومان تقلیل می یابد و در حوزه بودجه توازن نیز تغییر چشمگیری رخ نداده و از ٩۵۶ میلیارد تومان در سال ٩٨ به ٩۵۴ میلیارد تومان در سال ٩٩ رسیده ایم. 

او همچنین خبر از جذب ٩٩ درصدی مالیات طی هشت ماه اول امسال داد.

علی سلحشوری معاون سازمان برنامه و بودجه نیز در این نشست خبری گفت: جمع کل اعتبارات تملک دارای استان فارس در سال ٩٨ بیش از ۵٩٣ میلیارد تومان بوده که از این میزان ٢٢٨ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی استانی، ٢٩١ میلیارد تومان اعتبارات سه درصد نفت و گاز و ٧٣ میلیارد هم ارزش افزوده بوده است .

وی با اشاره به اینکه هیچ پروژه غیر فعالی در فارس نداریم ،اظهار کرد: جمع مطالبات پیمانکاران استان ٩٨۵ میلیارد تومان است و در فارس بالغ بر ٣ هزار و ٢۶٠ پروژه مبادله شده است و از این تعداد ٢ هزار و ۴۶٠ پروژه تا تمام بوده و بالغ بر یک هزار. و ۴۶٠ نفر نیز در این پروژه ها فعالیت دارند. 

سلحشوری با تاکید بر اینکه پاداش پایان خدمت سال ٩٨ همه دستگاه ها پرداخت شده است و مطالباتی در این زمینه وجود ندارد تصریح کرد: جمع کل اعتبارات استان فارس در سال ٩٨ بالغ بر دو هزار و ٩٣٧ میلیارد تومان بود که از این میزان تنها ٣٧ درصد تخصیص یافت و تنها ٢.۶ درصد به صورت نقدی به استان وصول شد. 

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما