کدخبر : 174773
سه شنبه 19 آذر 1398 - 11:28
فاقددیدگاه
پرینت
رئیس جهاد کشاورزی بوشهر:

تگرگ ۴۳۷ میلیارد ریال خسارت به کشاورزان استان بوشهر وارد کرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در پی تگرگ هفته گذشته در استان بوشهر ۴۳۷ میلیارد ریال خسارت به کشاورزان وارد شد.

محمدتقی منوچهری اظهار داشت: بارش تگرگ هفته گذشته به هزار و ۴۳۱ هکتار محصول اراضی گوجه‌فرنگی خارج از فصل این استان صدمه وارد شد.

وی تصریح کرد: در پی تگرگ در ۱۲ آذرماه در استان بوشهر محصول گوجه‌فرنگی در شهرستان‌های دیر، کنگان و دشتی خسارت دیدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اراضی خسارت‌دیده یادشده را هزار و ۴۳۱ هکتار دانست و تصریح کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته بیش از ۷۰ درصد این اراضی خسارت دیدند و محصولات آنان صدمه دید.

وی میزان خسارت به اراضی گوجه‌فرنگی خارج از فصل استان بوشهر را افزون بر ۴۳۷ میلیارد ریال دانست و افزود: در این حادثه محصولات گوجه‌فرنگی اراضی کشاورزی ۴۸۵ بهره‌بردار در ۱۰ روستا شهرستان‌های دیر، کنگان و دشتی خسارت دیدند.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه برداشت محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل در فصل سرما آغازشده است افزود: اوج برداشت این محصول دی‌ماه است که بر روی قیمت گوجه‌فرنگی در بازار استان‌ها به ویژه بازار استان بوشهر اثرگذار است.

 وی با بیان اینکه برداشت محصول گوجه‌فرنگی تا اردیبهشت‌ماه سال بعد ادامه دارد گفت: بیش‌ترین محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل در شهرستان دیر برداشت و برداشت آن از ۲۰ آذرماه آغاز می‌شود.

منوچهری بیان کرد: در پی تگرگ در ۱۲ آذرماه در استان بوشهر بیشترین خسارت تگرگ در شهرستان دیر بوده به‌گونه‌ای که از هزار و ۴۳۱ هکتار اراضی خسارت‌دیده هزار و ۲۱۰ هکتار آن مربوط به شهرستان دیر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: در این راستا ۱۳۰ هکتار اراضی گوجه‌فرنگی خارج از فصل کنگان و ۸۲ هکتار اراضی دشتی خسارت دیدند.

به گزارش مهر وی با اشاره به پیگیری جبران خسارت وارده شده به کشاورزان تصریح کرد: پرداخت تسهیلات اعتباری و بانکی کم‌بهره به خسارت دیدگان و امهال تسهیلات به کشاورزان خسارت‌دیده از پیگیری‌های انجام‌شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، این استان را قطب تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل دانست و خاطرنشان کرد: بیش از ۱۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر به کشت گوجه‌فرنگی اختصاص دارد که پیش‌بینی برداشت ۵۶۰ هزار تن محصول می‌شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما