کدخبر : 174303
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

آلودگی هوای هشت شهر خوزستان

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان هوای هشت شهر خوزستان را ناسالم برای گروه های حساس اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست خوزستان، شاخص کیفی هوای شهرهای استان در ۲۴ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱صبح امروز هندیجان ۱۴۲، سوسنگرد ۱۳۲، شادگان ۱۳۲، اندیمشک ۱۲۷، اهواز ۱۲۴، ماهشهر ۱۲۲، آباداان ۱۱۵ و شوش ۱۱۳ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

تداوم آلودگی هوا در شهرهای خوزستان در حالی است که بارندگی از امروز در برخی شهرها از جمله اهواز آغاز شده است.

بر اساس این گزارش ایرنا ، شرایط وارونگی دما از ۱۷ آبان بر استان حاکم بوده که در حدود ۱۱ شهر را در برخی روزها با مشکل مواجه کرده است.

در روزهای گذشته نیز تهران و تعدادی از کلانشهرها به دلیل شرایط وارونگی و آلودگی هوا، تعطیلی اعلام کرده اند.

AQI شاخصی است که برای گزارش روزانه کیفیت هوا به کار می رود و نشان میدهد که هوای اطراف چقدر تمیز یا آلوده است و این حد از آلودگی چه اثراتی ممکن است بر سلامتی داشته باشد. این شاخص بر اثراتی متمرکز است که ممکن است افراد چند ساعت یا چند روز بعد از تنفس در این هوا با آنها روبه رو شوند.

بر اساس این شاخص، در شرایط هوای پاک (۰ تا ۵۰) کیفیت هوا خوب است و پیامدی بهداشتی ندارد. در شرایط هوای سالم (۵۱ تا ۱۰۰) کیفیت هوا قابل قبول است؛ اما برخی از مواد آلاینده ممکن است مشکلات مختصری برای شماری از افراد به‌ طور غیرمعمول حساس به آلودگی هوا ایجاد کنند.

در شرایط هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (۱۰۱-۱۵۰) افراد گروه حساس از جمله افراد مبتلا به بیماری های ریوی مانند آسم، افراد دارای بیماری قلبی، کودکان و سالمندان ممکن است دچار مشکل و ناراحتی تنفسی شوند.

در شرایط هوای ناسالم (۱۵۱-۲۰۰) همه افراد در صورت قرار گرفتن درازمدت در معرض هوای با این شدت آلودگی ممکن است دچار علائم تنفسی شوند؛ افراد گروه حساس ممکن است دچار پیامدهای بیشتری شوند.

شرایط هوای بسیار ناسالم (۲۰۱-۳۰۰) هشدار درباره بروز وضعیت اضطراری بهداشتی است. با احتمال بیشتر سلامت همه جمعیت به خطر می‌افتد.

شرایط هوای خطرناک (۳۰۰- ۵۰۰) وضعیت اضطراری هشدار بهداشتی است. همه افراد ممکن است دچار پیامدهای بهداشتی وخیم شوند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما