کدخبر : 174275
دوشنبه 11 آذر 1398 - 13:34
فاقددیدگاه
پرینت

آمادگی شهرداری اهواز برای راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی بانوان

بازارچه خوداشتغالی بانوان در کوی رمضان با حضور استاندار خوزستان، شهردار اهواز و حاجتی عضو شورای اسلامی شهر اهواز به بهره برداری رسید.


آمادگی شهرداری اهواز برای راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی بانوان

به گزارش فارس به نقل از سایت شهرداری اهواز  بازارچه خوداشتغالی بانوان در کوی رمضان با حضور استاندار خوزستان، شهردار اهواز و حاجتی عضو شورای اسلامی شهر اهواز به بهره برداری رسید.
شهردار اهواز در حاشیه این آیین گفت: مدیریت شهری اهواز آمادگی دارد نمونه هایی با جانمایی بهتر از بازارچه های خود اشتغالی را در سطح شهر اهواز راه اندازی کند تا شاهد راه اندازی بازارچه های تخصصی ویژه بانوان در سطح شهر اهواز  باشیم.

موسی شاعری افزود: این بازارچه در راستای رسالت های اجتماعی مدیریت شهری برای خود اشتغالی بانوانی که خود سرپرست و یا سرپرست خانوار هستند راه اندازی شد که بانوان بتوانند در آن مشغول به کار شوند.
شهردار اهواز اظهار کرد: طبیعتا چنین کارهایی و حتی کارهای بهتری باید در دستور کار مدیریت شهری قرار بگیرد البته دستگاه‌های دیگر هم باید در این زمینه با ما همکاری کنند.
شهردار اهواز تصریح کرد: نحوه فعالیت در این بازارچه به شکلی است که ۳ ماه به صورت رایگان در اختیار بانوان است و استانداری نیز تسهیلاتی  از طریق بانک ها به بانوان فعال در این بازارچه اختصاص می دهد تا بانوان به خود کفایی و توانمندی برسند. پس از سه ماه نیز برنامه داریم یک دوره تنفس برای بازپرداخت در نظر گرفته شود تا  بانوان خودکفا شده و امرار معاش کنند.
وی ادامه داد: حوزه اجتماعی شهرداری اهواز برای توانمند سازی بانوان با همکاری استانداری خوزستان، باید برنامه ریزی های لازم را انجام دهد و امیدواریم در کوتاه ترین زمان شاهد این کار باشیم.
شهردار اهواز گفت: سازه این بازارچه از گذشته در منطقه کوی رمضان وجود داشت و در حال حاضر شاهد افتتاح کاربری این بازارچه هستیم.
گفتنی است این بازارچه با مساحت ۴۵۰ مترمربع، ٢٨ غرفه را شامل می شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما