کدخبر : 174194
یکشنبه 10 آذر 1398 - 20:57
فاقددیدگاه
پرینت

در روز نخست انجام شد/ ثبت‌نام ۱۹ داوطلب انتخابات مجلس در استان بوشهر+ جزئیات

سرپرست اداره کل سیاسی استانداری بوشهر از ثبت نام 19 داوطلب انتخابات مجلس در روز نخست در استان بوشهر خبر داد.

خسرو دهقانی در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر در خصوص داوطلبین ثبت‌نام کننده در روز اول نام‌نویسی از کاندیداهای انتخابات مجلس در استان بوشهر، اظهار داشت: ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس  تا ۱۶ آذر از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ بعدازظهر ادامه دارد و در پایان نخستین روز ثبت‌نام از داوطلبان ۱۹ نفر در ۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر ثبت‌نام کرده‌اند.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر افزود: از این تعداد، ۹ نفر از حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم، پنج نفر از حوزه دشتی و تنگستان، سه نفر از دشتستان و دو نفر از حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی‌شده‌اند.

وی بابیان اینکه ۱۸ نفر از ثبت‌نام کنندگان آقایان هستند، ابراز کرد: از بین ثبت‌نام کنندگان یک نفر دارای مدرک دکترا، ۱۳ نفر کارشناسی ارشد، چهار نفر دارای مدرک کارشناسی و یک نفر دارای مدرک حوزوی است و شغل ۱۰ نفر از این افراد کارمندی است.

دهقانی بابیان اینکه سه نفر از این افراد سابقه داوطلبی مجلس را داشته‌اند، اضافه کرد: میانگین سنی ۶ نفر بین ۵۱ تا ۵۵، چهار نفر بین ۴۶ تا ۵۰ و پنج نفر بین ۳۰ تا ۳۵ سال است.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر تصریح کرد: داوطلبان ثبت‌نام خود را به آخرین روز موکول نکنند چراکه زمان ثبت‌نام تا ۱۶ آذر بوده و قابل تمدید نیست.

به گزارش فارس، استان بوشهر با یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت، چهار کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد که ثبت‌نام داوطلبین انتخابات مجلس در چهار فرمانداری بوشهر، کنگان، دشتی و دشتستان صورت می‌پذیرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما