کدخبر : 174136
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

انتقاد نماینده شیراز از رئیس‌جمهور: بی‌اطلاعی از اجرای افزایش قیمت بنزین، سخن درستی نبود!

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه رئیس‌جمهور می‌گوید من از افزایش قیمت بنزین خبر نداشتم، حرف درستی نیست که یک رئیس‌جمهور در این جایگاه اعلام کند.

مسعود رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز به آسیب‌شناسی اغتشاشات اخیر شیراز پرداخت و اظهار داشت: بنده به‌عنوان نماینده مجلس از افزایش قیمت بنزین بی‌اطلاع بودم!

وی در نقد عملکرد شورای تأمین در برخورد با اغتشاش‌گران نیز گفت: به نظر بنده شورای تأمین در حد این فرصت کوتاهی که در اختیار داشت، خوب عمل کرد چراکه شاید آن‌ها نیز از این مسئله خبر نداشتند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در این اغتشاشات اگر کوتاهی هم صورت گرفته، این کوتاهی متوجه رأس و مرکز است اگر هم آن‌ها اطلاع دادند، شاید هیچ‌کس پیش‌بینی نمی‌کرد چنین اتفاقاتی رخ دهد.

رضایی درعین‌حال گفت: البته به نظر می‌رسد برخوردها ملایم بوده، شاید از بالا هم توصیه‌شده بود که روبروی مردم نایستند اما وقتی با این حجم تخریب روبه‌رو شدند، مسئله طور دیگری دنبال شد.

وی همچنین اشاره کرد: اغتشاشات شیراز به حدی بود که حتی موجب تعجب سایر نماینده‌ها در دیگر استان‌ها شده بود.

این نماینده مجلس در تحلیل ریشه‌های این اغتشاش نیز افزود: به‌هرحال پس از انقلاب، شیراز مرکز مهاجرت چندین استان جنوبی شده و اغلب حاشیه‌نشین‌های شهر شیراز را این افراد تشکیل می‌دهند و اتفاقاً اغلب این اغتشاشات نیز در همین حواشی بود ضمن اینکه افرادی نیز به دلایل مختلف همچون فقر یا احساساتی شدن و…، با اغتشاش‌گران همراهی کرده و تحت تأثیر آن‌ها قرار گرفتند.

رضایی در مورد بی‌اطلاعی نمایندگان مجلس از طرح افزایش قیمت نیز گفت: این پرسشی است که برای همه پیش‌آمده و همان‌طور که اشاره کردم تا اواخر هفته منتهی به اجرای طرح، هیچ‌کس از زمان اجرا اطلاعی نداشت؛ بنده نیز باور نمی‌کردم در این بازه زمانی اجرا شود.

وی ادامه داد: بنده نمی‌دانم این چه سیاست و تدبیر یا بهتر بگویم چه بی‌تدبیری بود که این‌گونه مردم را غافلگیر کرد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اینکه رئیس‌جمهور خودش نیز اعلام کند من خبر نداشتم به نظر بنده حرف درستی نیست و نباید رئیس‌جمهور در این جایگاه، چنین موضعی را اعلام کند.

رضایی در مورد استیضاح وزیر کشور نیز گفت: فضای مجلس برای استیضاح وزیر کشور مهیا است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما