کدخبر : 174130
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت

۹۸میلیارد تومان برای طرح‌های محرومیت‌زدایی بوشهر هزینه شد

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: برای اجرای نزدیک به16 هزار طرح عمرانی و غیرعمرانی محرومیت‌زدایی در استان بوشهر 98 میلیارد تومان هزینه شد.

سردار علی رزمجو عصر امروز در مجمع خیرین بسیج استان بوشهر، اظهار داشت: در شرایط کنونی انقلاب اسلامی ایران دارای شرایط و ویژگی‌های شبیه دوران پیامبر(ص) و مکتب امام حسین (ع) است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با بیان اینکه سپاه از متن مردم شکل گرفته و سازماندهی شده است، افزود: در این راستا قرارگاه محرومیت‌زدایی قرارگاه سازندگی شکل گرفته است و به‌صورت جهادگرانه فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب در تشکیل بسیج سازندگی در سپاه، گفت: در استان بوشهر تلاش‌های گوناگونی توسط اقشار مختلف شده که نمونه آن را در زلزله کرمانشاه و سیل خوزستان و روستاهای محروم استان می‌تواند دید که اولین گروهی که برای جهاد وارد میدان می‌شود بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و محرومیت‌زدایی است، این گروه‌ها هم آخرین گروه‌هایی هستند که از میدان خارج می‌شوند.

 رزمجو با بیان اینکه گروه‌های جهادی در سیل خوزستان به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کردند، افزود: در مساله زلزله کرمانشاه هم اسکان اضطراری و پس از آن اسکان موقت و سپس احداثاتی که صورت گرفت نمونه‌ای از فعالیت‌های جهادگران است.

وی به اهم خدمات بسیج‌سازندگی در بحث قرارگاه محرومیت‌زدایی اشاره کرد و ابراز داشت: تعداد دو هزار ۱۵۲ پروژه عمرانی معادل ۸۰ میلیارد تومان که شامل مسجد، حسینیه، خانه عالم، غسال‌خانه و خانه مددجو کمیته‌امداد است احداث شده و همچنین تعداد ۳۳۷ واحد مسکن مددجو با همکاری کمیته‌امداد برای مددجویان در حال ساخت است، این در حالی است که سال گذشته تعداد ۶۴۸ واحد تحویل مددجویان استان شده است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر افزود: تعداد ۱۳ هزار ۷۷۹ پروژه غیرعمرانی معادل ۱۸ میلیارد تومان از جمله تهیه جهیزیه نوعروسان توسط این قرارگاه انجام گرفته که امسال نیز در نظر داریم به مناسبت کنگره سرداران شهید استان بوشهر تعداد هزار جهیزیه به نوعروسان و دامادانی که بی‌بضاعت هستند کمک کنیم.

 رزمجو از اعزام تیم‌های پزشکی عمومی، تخصصی و فوق‌تخصصی به مناطق محروم در استان خبر داد و گفت: حداقل ۳۰۰ تیم پزشکی به مناطق محروم استان اعزام شده که بیش از هفت هزار ویزیت رایگان توسط پزشکان از بیماران صورت گرفته است.

 فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: در راستای حمایت از اقتصاد مقاومتی به تعداد هزار و ۶۹۹ نفر به مبلغ ۴۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره به افراد متقاضی واجدالشرایط در صنایع تبدیلی، زنبور عسل و … پرداخت کردیم.

به گزارش فارس وی افزود: همچنین مبلغ ۴۰ میلیارد ریال در حوزه زیرساخت در مناطق محروم و صعب‌العبور  و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در حوزه سلامت هزینه شده است.  

 در این آیین از فعالان خدمات‌رسانی به محرومان تجلیل شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما