کدخبر : 174075
شنبه 9 آذر 1398 - 12:47
فاقددیدگاه
پرینت

۸۰۰ سازه آبخیزداری در هرمزگان ساخته می‌شود

بندرعباس - استاندار هرمزگان ایجاد سازه‌های آبخیزداری در سراسر استان را یکی از رویکردهای مهم آبخیزداری برشمرد و گفت: امسال ۸۰۰ سازه آبخیزداری در هرمزگان ساخته می‌شود.
۸۰۰ سازه آبخیزداری در هرمزگان ساخته می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، فریدون همتی در نشست شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی استان افزود: از محل منابع صندوق توسعه ملی ۶۲ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این سازه‌ها جذب شده و از اعتبارات استانی و همچنین مشارکت مردمی نیز برای این طرح‌ها استفاده می‌شود.

استاندار هرمزگان ایجاد سازه‌های آبخیزداری در سراسر استان را یکی از رویکردهای مهم برشمرد و افزود: پارسال نیز ۷۰۰ سازه بزرگ و کوچک آبخیزداری در سراسر هرمزگان با منابع و اعتبارات دولتی و مشارکت مردم ایجاد شد که در بارندگی‌ها به خوبی آبگیری شد.

وی گفت: سازه‌های آبخیزداری مزایای بسیاری از جمله جلوگیری از فرسایش خاک، تامین آب شرب روستاها، ایجاد محیط‌های مناسب برای گردشگری، تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، تقویت کشاورزی و حفاظت از محیط زیست را به همراه دارند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: این سازه‌ها برای مردم در مناطق مختلف بسیار مفید هستند و فرصت‌های مناسب اشتغالزایی و تولید را ایجاد کرده‌اند که با جدیت اجرای این طرح‌ها در سراسر استان را پیگیری می‌کنیم.

همتی با اشاره به مطالعات بر روی تالاب‌های استان، افزود: تالاب‌های موجود در هرمزگان ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار خوب و پر جاذبه‌ای برای گردشگری دارند.

وی افزود: مطالعات بر روی تالاب‌های استان یک اقدام بسیار مؤثر در راستای شناخت ظرفیت و توان اکولوژیک تالاب‌ها و تعیین نوع کاربری آنهاست که تاکنون مطالعه بر روی تعدادی از تالاب‌ها انجام شده است.

وی همچنین اقدامات صورت گرفته در حوزه حفاظت از منابع آب و به ویژه تامین آب کشاورزی در استان را بسیار خوب برشمرد و گفت: پارسال نوسازی شبکه آبیاری سه هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی و باغات در شهرستان میناب انجام شد و از سد میناب نیز به آن‌ها تخصیص آب صورت گرفت.

همتی اضافه کرد: برای سال جاری نیز نوسازی شبکه آبیاری سه هزار هکتار دیگر از اراضی کشاورزی و باغات در شهرستان میناب و همچنین تجهیز آن‌ها به آبیاری نوین و الگوی کشت مناسب در دستور کار و در حال اجراست که در ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای مردم و فعالیت‌های تولیدی در این شهرستان بسیار مؤثر است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما