کدخبر : 174037
جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

برای رونق اقتصاد نباید منتظر ترامپ نشست

امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه اقتصاد را نباید شرطی کرد، افزود: برخی برای رونق اقتصاد داخل، هنوز منتظر ترامپ نشسته‌اند که آیا وی مجدداً در آمریکا رأی می‌آورد یا نه!

شیراز آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به نقش قدرت در سیاست بین‌الملل اظهار داشت: در دنیایی که زندگی می‌کنیم باید بدانیم حرف چه کسی خریدار است که وقتی از اساتید علوم سیاسی این سؤال پرسیده می‌شود، می‌گویند هرکسی زورش زیادتر است!

وی افزود: در دنیای فعلی اگر حق هم با شما باشد، دنیا «حق با من است» را نمی‌پذیرد لذا هر وقت می‌خواهی حرفت را بخوانند و گوش دهند، باید ببینی چقدر قدرت داری و در این فضا، اگر ایران اسلامی حرفی میزند به دلیل قدرتش است که باید مبانی آن را محکم کرد.

امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه ما به‌عنوان مؤمن و متدین قبل از اتکا به موشک و قدرت نظامی، اول به قدرت خدا ایمان داریم و توکل به وی، ابزار اصلی ما است، افزود: پس از توکل، باید قدرت خودمان را نیز افزایش دهیم لذا طبق دستور الهی، قدرت نظامی خود را نیز افزایش دادیم.

دژکام خاطرنشان کرد: در دنیایی که دنیای وحوش است، قدرت یک امر لازم است چراکه اگر قدرت نداشته باشی، آن‌ها شما را نابود خواهند کرد.

وی در مورد قدرت نرم نیز تصریح کرد: قدرت در جنگ نرم این است که بتوانیم با ابزار اطلاعاتی و تبلیغی نیز کار کنیم که متأسفانه هنوز به آن نقطه‌ای نرسیدیم که در برابر آن‌ها عرض‌اندام کنیم. مثلاً در قدرت نظامی به آن‌ها می‌گوییم اگر موشک بزنید، می‌خورید اما در جنگ نرم این‌گونه نیست.

امام‌جمعه شیراز با اشاره به پیشرفت‌های نظامی ایران در سال‌های اخیر در منطقه و دنیا ادامه داد: امروز نیروی دریایی ما تا مدیترانه امنیت کشتی‌ها را برقرار کرده است؛ امنیتی که پیش‌ازاین می‌گفتند تنها از عهده نیروهای نظامی آمریکا برمی‌آید.

دژکام با گرامیداشت هفته بسیج نیز گفت: از قدرت بسیج در عرصه جنگ نرم باید استفاده کرد و از نیروهای علمی بسیج انتظار داریم در این عرصه ورود جدی داشته باشند.

وی با تأکید بر شبکه ملی اطلاعات، افزود: باید در این راستا حرکت کنیم که نیاز به عزم مدیران و همت جوانان در این عرصه داریم.

امام‌جمعه شیراز خاطرنشان کرد: عرصه فعالیت فرهنگی، اقتصادی و امنیتی ما نباید به بیرون از کشور وابسته باشد.

دژکام با گرامیداشت سالگرد شهید هسته‌ای کشورمان شهید شهریاری ادامه داد: جوان‌های دیگر باید جای این شهدا را پر کنند و در عرصه اقتصادی نیز خود را نشان دهند.

وی تصریح کرد: متأسفانه گاهی عزمی برای رونق تولید مشاهده نمی‌کنیم و این عزم در برخی مدیران نیست و نیاز است بسیجی‌ها به میدان آیند چراکه کار بر زمین مانده است.

امام‌جمعه شیراز خاطرنشان کرد: آقا فرمودند اقتصاد ما را شرطی کردند؛ یعنی برخی منتظر این هستند که ترامپ در آمریکا رأی می‌آورد یا نه؟ یعنی یک سال دیگر دست روی دست بگذاریم. خب مگر می‌خواهیم تبدیل به افغانستان شویم؟ آیا مشکل افغانستان حل شده است؟ 

به گزارش فارس دژکام ادامه داد: آقایان اقتصاد را شرطی نکنند لذا اگر مسیری که ولی امر فرمودند طی کنیم در عرصه اقتصادی نیز قدرتمند خواهیم شد و توقع ما از مدیران دولت و مجلس این است که تلاش خود را در عرصه رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی متمرکز کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما