کدخبر : 173942
چهارشنبه 6 آذر 1398 - 15:18
فاقددیدگاه
پرینت

دستگاه‌هایی که به تعهدات خود در بخش تعاون عمل نکردند بازخواست می‌شوند

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: دستگاه‌هایی که به تعهدات خود در بخش تعاون عمل نکردند بازخواست می‌شوند.


دستگاه‌هایی که به تعهدات خود در بخش تعاون عمل نکردند بازخواست می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، جعفر کبیری ظهر امروز در نشست فصلی مدیران تعاون سراسر کشور اظهار داشت: ما نباید نقد و اعتراض  مردم را در کنار اغتشاشات قرار دهیم و اعتراض مردم را باید بشنویم.
 
وی ادامه داد: اگر از این دوران گذر کنیم که برای ما یک فرصت است اما مردم را از لحاظ معیشتی با مشکلاتی روبرو می‌کند می‌توانیم به موفقیت‌های فراوانی در کشور برسیم.
 
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با فعالان اقتصادی صحبت‌های دلگرم کننده‌ای در رابطه با بخش تعاون داشتند که قطعا وظایف ما را سنگین‌تر کرده است.
  
کبیری بیان کرد: در کلیت توسعه بخش تعاون و همچنین در بخش شبکه‌سازی، اقدامات خوبی را انجام داده ایم و برای شبکه‌سازی و تکمیل زنجیره‌های تعاون و اشتغال طبق رویکرد رهبری پیش رفته‌ایم.

وی افزود: قرار بر این شده است  که یک گزارش مطلوبی از عملکرد و برنامه‌های در دست اقدام خدمت مقام معظم رهبری در بخش تعاون ارائه دهیم که برای تدوین این نقشه راه باید به گفت و گو بنشینیم.

کبیری بیان کرد: پیشنهاد تشکیل کارگروه تعاون در جلسه کارگروه مردمی کردن اقتصاد پذیرفته شده است و باید برای تشکیل آن هم تلاش کنیم.

معاون تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ابراز داشت: آنچه که دستگاه‌های مختلف بر اساس اصل ۴۴ موظف بودند وظایفی را به دوش بکشند و اجرا نکردند در قالب نامه نگاری و جلسه با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بررسی می‌شود.
 
وی بیان کرد:  وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه ، صدا و سیما و  بانک مرکزی دستگاه‌هایی هستند که در بحث عدم انجام تعهدات در بخش تعاون شناسایی شده اند.
 
کبیری تاکید کرد: ما به سراغ این دستگاه‌ها در راستای پیگیری قوانین بر زمین مانده بخش تعاون خواهیم رفت و از مدیران خواهش می‌کنیم اگر دستگاه‌های دیگری هستند که به تعهداتشان عمل نمی‌کنند به ما معرفی کنند.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سامانه جامع تعاون راه‌اندازی شده است و ما حتما به دنبال این هستیم در بخش تعاون کار به جایی برسیم که کسی به وزارتخانه و ادارات کل برای تشکیل تعاونی مراجعه نکند و همه کارها از طریق سامانه انجام شود.

وی بیان داشت: در تلاش هستیم به سامانه ثبت هم دسترسی پیدا کنیم و به آن وصل شویم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما