کدخبر : 173927
چهارشنبه 6 آذر 1398 - 15:09
فاقددیدگاه
پرینت

کمک ۲۰۰ تنی کارخانه سیمان دشتستان برای ساخت مسکن ایتام مددجو

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از کمک 200 تنی کارخانه سیمان دشتستان در جهت ساخت و ساز 72 واحد مسکن ایتام تحت حمایت خبر داد.کمک 200 تنی کارخانه سیمان دشتستان برای ساخت مسکن ایتام مددجو

 به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دشتستان، احمد لطفی،در نشست با مدیر کارخانه سیمان دشتستان اظهار داشت: در کنار توجه به معیشت و اجرای برنامه های توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت، یکی از مهمترین دغدغه‌های این نهاد تامین مسکن مناسب برای مددجویان است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه داشتن مسکن و سرپناه مناسب یکی از نیازهای اولیه مددجویان کمیته امداد است گفت: نهاد خانواده در مکانی به نام مسکن معنا پیدا می کند و با وجود مسکن مناسب بسیاری از مشکلات خانواده‌ها در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برطرف می‌شود.

لطفی با اشاره به برنامه‌های ساخت مسکن برای همه مددجویان فاقد مسکن مناسب گفت: در این راستا با مشارکت سپاه پاسداران، استانداری بوشهر، کمیته امداد و مشارکت خیران طرح‌های متنوعی در قالب بهسازی، ساخت و خرید واحدهای مسکونی برای مددجویان فاقد مسکن انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اجرای نهضت مسکن سازی ویژه مددجویان اظهار داشت: در این راستا بیش از سه هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر در حال ساخت است که بخشی از آنها امسال تحویل می‌شود.

 مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه تا دو سال دیگر تمام مددجویان بی سرپناه صاحب مسکن می‌شوند از ساخت مسکن ویژه ایتام تحت حمایت در استان خبر داد و گفت: با مشارکت قرارگاه جهادی و محرومیت‌زدایی دانشگاه افسری امام حسین(ع) ساخت ۷۲ واحد مسکن در قالب طرح احداث مسکن بام مهر به نیت ۷۲ تن شهدای کربلا شروع شده است و قرار است تا پایان سال جاری به جامعه هدف تحویل گردد.

لطفی تصریح کرد: در این طرح، بخشی از منابع ساخت منازل مددجویی توسط کمیته امداد، بخشی از سوی کمک خیران و احداث مسکن توسط یک تیم ۲۴۰ نفره از قرارگاه جهادی و محرومیت زدایی دانشگاه افسری امام حسین(ع) همراه با تجهیزات و ماشین آلات سبک و سنگین سپاه انجام می‌شود.

وی با اشاره به نقش و وظایف صنایع و شرکت های بزرگ در حوزه مسؤولیت اجتماعی برای رفع فقر و محرومیت گفت: شرکت‌ها و صنایع بزرگ در استان بوشهر می‌توانند با استفاده از ظرفیت خود در حوزه مسؤولیت اجتماعی به ریشه کنی فقر در استان کم شایانی نمایند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در ادامه با قدردانی از همکاری خیران و مدیران با کمیته امداد در حل مشکلات نیازمندان از کارخانه سیمان دشتستان درخواست کرد در جهت ساخت و ساز ۷۲ واحد مسکن برای ایتام مددجو کمیته امداد را یاری رساند.

حبیبیانی نیز در ادامه این نشست با تقدیر از ارائه خدمات کمیته امداد به محرومان جامعه اظهار داشت: خدمات ارائه شده از سوی کمیته امداد به محرومان مایه دلخوشی جامعه و ستودنی است.

مدیر کارخانه سیمان دشتستان افزایش مشارکت مردمی در برنامه های کمیته امداد را حاصل کارکرد موثر این نهاد در حوزه فقر زدایی و رسیدگی به محرومان عنوان کرد و گفت: بدون شک همه ما از اینکه بتوانیم گره‌ای از کار همنوعمان باز کنیم راضی و خشنود می‌شویم.

مدیر کارخانه سیمان دشتستان در این جلسه خاطرنشان کرد: کارخانه سیمان دشتستان به موجب عمل به مسؤولیت اجتماعی خود در قبال محرومان جامعه وظیفه دارد و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

وی در پایان وعده داده است این کارخانه در راستای رسالت اجتماعی خود ۲۰۰ تن سیمان در جهت ساخت منازل مسکونی ایتام تحت حمایت کمیته امداد کمک خواهد کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما