کدخبر : 173848
شنبه 16 نوامبر 2019 - 9:59
فاقددیدگاه
پرینت
حضرت آیت الله العظمی صفایی بوشهری:

عبور راه آهن خلیج فارس از بوشهر موجب توسعه استان می شود/نرخ بیکاری در استان بوشهر بالا است /موضوع اشتغال، راه آهن، و آب شرب از مهمترین مشکلات و مسائل استان است

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر موضوع اشتغال، راه آهن، و آب شرب را از مهمترین مشکلات و مسائل استان دانستند و فرمودند: لازم است مسؤولان با توجه و اهمیت بیشتری این مشکلات را دنبال کنند هرچند برخی پیگیری‌ها دیده می شود اما متاسفانه هنوز نرخ بیکاری در استان بوشهر بالا است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه نماینده مقام معطم رهبری در استان بوشهر امام جمعه بوشهر

به گزارش جنوب پرس به نقل از روابط عمومی بیت نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر، حضرت آیت الله العظمی حاج غلامعلی صفایی بوشهری (دامت برکاته) در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بوشهر با تبریک میلاد حضرت محمد مصطفی(ص) بر وحدت بین مسلمانان تاکید کردند و اظهار داشتند: در سخنان حضرت رسول اکرم(ص) و نیز در حال حاضر در بیانات رهبر معظم انقلاب تاکید فراوانی بر وحدت بین مسلمانان شده است.

ایشان وجود وحدت پیشرفت و سلامت و حفظ جامعه را در پی دارد افزودند: در تاریخ عناصر ضد اسلام و از جمله شیطان در اندیشه ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان و جامعه اسلامی بودند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر فرمودند: وجود وحدت در یک خانواده می‌تواند اختلاف سلیقه‌هایی که به وجود می آورد را مدیریت و کنترل کند و قدرت و آستانه تحمل افراد را بالا ببرد.

حضرت آیت الله العظمی صفایی بوشهری (دامت برکاته) ایجاد تفرقه و اختلاف را سیاست آمریکا، انگلیس و رژیم اشغالگر قدس عنوان کردند و ابراز داشتند: هر جا که در جهان اسلام شکستی دیده شده این شکست با پشتوانه سیاست‌های بیرونی همچون جهان استکبار رغم خورده است هرچند که در ظاهر این شکست ناشی از سیاست‌های درونی است.

معظم له با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر همدلی و وحدت مذاهب اسلامی زیر سایه اسلام تاکید کرده‌اند، فرمودند: همه اقشار جامعه، ادیان و مذاهب در سایه رهبری، با رحمت اسلامی ملتزم به در کنار هم بودن با رعایت قوانین و حاکمیت جمهوری اسلامی هستند.

حضرت آیت الله العظمی صفایی بوشهری (دامت برکاته) با بیان اینکه جامعه باید حافظ هویت دینی و ملی خود باشد، افزودند: وجود وحدت در یک جامعه می‌تواند توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمن را نقش بر آب کند اما زمانیکه این وحدت وجود ند اشته باشد جامعه به سوی هرج و مرج می‌رود و این خواسته دشمنان ما است.

ایشان با تقدیر از برگزار کنندگان مراسمات و جشن های هفته وحدت در استان فرمودند: اهل سنت و شیعه در استان بوشهر از دیرباز در کنار هم بوده‌اند و بدون اختلاف در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به طرح خط راه آهن خلیج فارس گفت: این خط راه آهن از مکران، چابهار تا بصره ادامه پیدا کرده و در نهایت به بصره در عراق وصل می‌شود و در حال حاضر این مساله تصویب شده که این خط به سوریه وصل شود.

معظم له با بیان اینکه این خط از بوشهر عبور نمی‌کند و به ماهشهر وصل می‌شود، افزودند: لازم است مسؤولان توجه جدی به این مساله داشته باشند چراکه عبور راه آهن از بوشهر می‌تواند نقش مهمی در توسعه استان بوشهر داشته باشد.

حضرت آیت الله العظمی صفایی بوشهری (دامت برکاته) اظهار داشتند: اگر این خط آهن که به عراق و سوریه می‌رود از ماهشهر به سمت بوشهر و از بوشهر به عسلویه و از عسلویه به منطقه مکران برود در توسعه استان بوشهر نقش زیادی دارد.

ایشان با اشاره به مشکل آب در استان فرمودند: در این خصوص رئیس سازمان انرژی اتمی ایران پیگیری‌هایی را در این خصوص داشته‌ام که در استان بوشهر می توان ۴۰۰ هزار متر مکعب آب توسط دو راکتوری که در حال احداث است تامین شود.

حضرت آیت الله العظمی صفایی بوشهری (دامت برکاته) با بیان اینکه در برخی از مناطق استان با مشکل کم آبی شدید مواجه هستیم، خاطرنشان کردند: مسؤولان باید تلاش کنند و پیگیر این مساله باشند؛ از همان ابتدا که تقاضا کردم این دو راکتور در بوشهر باشد گفتم با آب باشد.

معظم له موضوع اشتغال، راه آهن، و آب شرب را از مهمترین مشکلات و مسائل استان دانستند و فرمودند: لازم است مسؤولان با توجه و اهمیت بیشتری این مشکلات را دنبال کنند هرچند برخی پیگیری‌ها دیده می شود اما متاسفانه هنوز نرخ بیکاری در استان بوشهر بالا است.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما