کدخبر : 173762
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱
فاقددیدگاه
پرینت

استان بوشهر نماد وحدت مسلمانان در کشور است

بوشهر - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر نماد وحدت مسلمانان در کشور است.
استان بوشهر نماد وحدت مسلمانان در کشور است

به گزارش خبرنگار مهر، مجید خورشیدی ظهر چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تبریک سالروز تولد پیامبر اسلام (ص) اظهار داشت: وحدت و همدلی بسیار خوبی را در کشور شاهد هستیم و این استان نماد وحدت است.

وی با اشاره به نامگذاری هفته وحدت به ابتکار امام راحل خاطرنشان کرد: هفته وحدت می‌تواند به جای آنکه محلی برای نزاع باشد، به ایامی برای تقویت امت اسلامی و گسترش وحدت در جامعه منجر شود.

خورشیدی با اشاره به اینکه باید همه تهدیدها با فرصت تبدیل شود، اضافه کرد: امام راحل با دوراندیشی خود این کار را کرد و تا جهان است ولادت پیامبر خاتم به عنوان مهمترین سرمایه جهان اسلام به شمار می‌رود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در ادامه ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی خواستار ترویج فرهنگ مطالعه در جمعه شد و افزود: همه دستگاه‌ها باید در این زمینه به خوبی نقش‌آفرینی کنند.

رئیس شورای روحانیت و افتاء اهل سنت استان بوشهر نیز در این نشست با اشاره به اینکه باید به مولفان در چاپ کتاب کمک شود گفت: با توجه به کمبود کتاب و تالیفات مدارس علوم دینی اهل سنت به کتاب‌های منابع درسی نیاز دارند.

شیخ خلیل افرا از بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب به عنوان منادیان وحدت در برهه کنونی نام برد و تصریح کرد: قرآن، پیامبر و اهل بیت از مشترکات ما به شمار می‌رود و برای حفظ این وحدت باید از خدا کمک گرفت.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما