کدخبر : 173745
سه شنبه 21 آبان 1398 - 11:01
فاقددیدگاه
پرینت

ایجاد تمدن اسلامی با ماموریت ناجا در ارتباط است

بندرعباس - امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: بخش عظیمی از ایجاد تمدن نوین اسلامی به صورت مستقیم با ماموریت ناجا در ارتباط است.
ایجاد تمدن اسلامی با ماموریت ناجا در ارتباط است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده صبح سه‌شنبه در مراسم تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: اگر هر کاری منطق با حقیقت بود صدق است و اگر نبود کذب است.

وی عنوان کرد: صدق و کذب هر کاری که به مسئولان محول شده است آن ماموریت‌هایی است که برای انجام به آن‌ها محول شده است و این ماموریت‌ها باید چراغ راه مسیر مسئولان باشد.

امام جمعه بندرعباس ماموریت ناجا را در گام دوم را ویژه خواند و تصریح کرد: در چهل سال دوم انقلاب و گام دوم آن، شتاب حرکت باید بیشتر شود و سرعت سیر افزایش پیدا کند.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده ابراز داشت: چشم‌اندازی که امام در گام دوم تبین کرده است. ایجاد تمدن نوین اسلامی

وی ایجاد تمدن اسلامی را یکی از چشم‌اندازهای بیان شده توسط رهبر معظم انقلاب بر شمرد و مطرح کرد: بخشی از پایه‌های این تمدن سازی به دستان برادرانمان در ناجا ممکن خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان اذعان کرد: در مسیر تمدن سازی بخشی از ماموریت حوزه سخت‌افزار است که به دست صنعتگران و فعالگران اقتصادی مدیریت می‌شود.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده اظهار داشت: بخش عظیمی از ایجاد تمدن نوین اسلامی به صورت مستقیم با ماموریت ناجا در ارتباط است.

وی بیان داشت: خروجی تمام تلاش‌های خستگی ناپذیر نیروهای ناجا این است که اخلاق، سبک زندگی و فرهنگ در جامعه شکل بگیرد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده گفت: بخش نرم‌افزار ماموریت گام دوم انقلاب اسلامی و تحقق اهداف تمدن سازی اسلامی بر عهده ناجا است.

وی عنوان کرد: نیازمند به یک اندیشه و فکر تمدن‌سازی هستیم که این اندیشه باید توسط نخبگان و فرهیختگان در جامعه گسترش یابد.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: هر مقدار که بتوانیم نقش خود در تغییر فکر و نگرش جامعه را ایفا کنیم و فکر و اندیشه مردم مطابق با اندیشه‌های اسلامی باشد کار ناجا آسان‌تر خواهد شد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده ابراز داشت: هرمزگان با دارا بودن بیش از هزار و ۲۰۰ کیلومتر ساحل آبی یکی از استان‌هایی است که دالان‌های مهم ورود قاچاق به کشور محسوب می‌شود که نقش نیروی‌های امنیتی هرمزگان برای مقابله با این پدیده شوم نقش بی‌بدیل و ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه مردم هرمزگان سردار ملکی را فراموش نمی‌کنند، مطرح کرد: در زمان تصدیگری سردار ملکی هرمزگان در حوزه امنیت و نظم اجتماعی شاهد توفیقات بسیار ارزشمندی بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان اذعان کرد: سردار ملکی از دوران تصدی مسئولیت خود در استان با تعامل خوبی که با نهادهای دیگر داشتند توانستند نقش موثری را در زمینه‌های مختلفی از جمله فرهنگ و امنیت ایفا کنند و ما مردم هرمزگان تلاش‌های این شخص را فراموش نخواهند کرد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده توجه ناجا به حوزه نرم‌افزاری و ارزش‌های دینی را یکی از الزامات کنونی دانست و  اظهار داشت: دشمن با تمام توان خود به دنبال نابودی اخلاق در جامعه و ارزش‌های اسلامی است. قطعا ناجا با اقتدار می‌تواند جلوی فعالیت‌های سازمان یافته در این حوزه را بگیرد.

وی با ذکر این نکته که ناجا مسئول تمام ناهنجاری‌های اخلاقی که در هرمزگان وجود دارد نیست، بیان داشت: آنچه از برادران ناجا انتظار می‌رود این است که فعالیت تشکیلاتی هنجار شکنین در جامعه را رصد کند و اجازه ندهند محیط امن اخلاقی جامعه در هرمزگان به جولانگاه کسانی که با اغراض سوء از بیرون استان تلاش می‌کنند بخش‌های از استان هرمزگان را به آلودگی بکشانند تبدیل شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما