کدخبر : 173743
سه شنبه 21 آبان 1398 - 11:00
فاقددیدگاه
پرینت

برخورد با قاچاق باید به گونه‌ای باشد تا مرز نشینان ضربه نخورند

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: مردم ساحل نشین در طول تاریخ، از دریا ارتزاق می‌کردند به همین دلیل تاکید بر این است که به گونه‌ای برخورد شود که این افراد ضربه نخورد.
برخورد با قاچاق باید به گونه‌ای باشد تا مرز نشینان ضربه نخورند

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی صبح سه‌شنبه در مراسم تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: تامین امنیت هرمزگان که دارای ۷۲ هزار کیلومتر مربع مساحت خشکی است، اقدامی قابل ستایش محسوب می‌شود چراکه پراکندگی‌های هرمزگان تحقق چنین امری را دشوار می‌سازد.

وی عنوان کرد: در سفر بنده به بشاگرد احساس امنیت در تمام راه‌ها و مناطق آن قابل مشاهده بود.

استاندار هرمزگان یکی از افتخارات جمهوری اسلامی را ایجاد امنیت پایدار دانست و تصریح کرد: بیگانگان همواره در تلاش هستند تا این امنیت را از بین ببرند اما به لطف خداوند و تلاش‌های نیروی انتظامی در این استان مرزی، دریایی و وسیع، امنیتی مثال زدنی داریم.

همتی ابراز داشت: دقت به امنیت کشورهای  همسایه ایران از جمله افغانستان و سوریه اهمیت امنیت پایدار در ایران را نشان می‌دهد.

وی امنیت ایران را مردم پایه برشمرد و مطرح کرد: نیروی انتظامی و تمام دستگاه‌های امنیتی برپایه مشارکتی و همراهی مردم استوار هستند.

استاندار هرمزگان اذعان کرد: امنیت هنگامی پایدار خواهد بود که مشارکت مردم همواره همراه نیروهای امنیتی باشد.

همتی شرایط هرمزگان را از نظر امنیت را بسیار مناسب دانست و اظهار داشت: امنیت قابل تصامح نیست بلکه باید قاطع برقرار شود.

وی بیان داشت: در هر جلسه شورای تامین استان هرمزگان، شاخص‌های امنیت هرمزگان بررسی می‌شود.

استاندار هرمزگان تشریح کرد: جا دارد از تمام اعضای نیروی انتظامی هرمزگان به واسطه تلاس در تامین امنیت قدردانی کرد.

همتی گفت: تمام نهادهای استان هرمزگان در راستای موفقیت نیروی انتظامی و تامین امنیت تمام تلاش خود به کار خواهدند گرفت.

وی عنوان کرد: مردم اعلام می‌کنند که شما در برخورد از فساد قاطع باشید اما در صحن رسانه ملی هرمزگان را به عنوان یک استان قاچاق پرور معرفی نکنید.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: باید فضای رسانه‌ای استان هرمزگان به گونه‌ای نشان داده شود تا سرمایه‌گذاران تمایل به مراجعه داشته باشند و بفهمند که امنیت به بهترین نحو برای آن‌ها تامین می‌شود.

همتی ابراز داشت: مردم ساحل نشین در طول تاریخ، از دریا ارتزاق می‌کردند به همین دلیل تاکید بر این است که به گونه‌ای برخورد شود که این افراد ضربه نخورد.

وی معیشت بخش زیادی از مردم هرمزگان را وابسته به دریا دانست و مطرح کرد: آئین نامه ملوانی در سال ۹۶ مصوب شد و پس از آنکه در نیمه دوم اجرا شد اشتغال در استان بهبود پیدا کرد به همین دلیل باید در مبارزه با قاچاق اقدامات قاطع انجام شود اما در عین حال به مردم مرزنشین آسیبی نرسد.

استاندار هرمزگان اذعان کرد: مبادا در نزدیکی انتخابات صحبت‌های مطرح شود که مردم را نا امید کند چراکه مردم با تحمل سختی‌ها نقشی مهم در محور مقاومت ایفا می‌کنند.

همتی با اشاره به کشف میدان بزرگ نفتی در کشور اظهار داشت: اگر به صادرات طبیعی روزانه ۲٫۵ میلیون بشکه نفت صادر شود تا ۶۰ سال آینده این منبع درآمد کشور را تامین می‌کند.

وی سردار ملکی را فرمانده‌ای موفق دانست و بیان داشت: سردار ملکی به عنوان مسئول اصلی هماهنگ کننده اعضای شورای تامین یکی از بازوان قوی محسوب می‌شد.

استاندار هرمزگان تشریح کرد: سردار ملکی در بعد عمران، فرهنگ و امنیت یک مدیر موفق و جامع محسوب می‌شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما