کدخبر : 173734
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

۴ باب کتابخانه عمومی در مناطق محروم خوزستان به بهره برداری می رسد

اهواز- مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: در هفته کتاب و کتاب‌خوانی، چهار باب کتابخانه عمومی در مناطق محروم خوزستان به بهره برداری می رسند.
۴ باب کتابخانه عمومی در مناطق محروم خوزستان به بهره برداری می رسد

منصور کوهی رستمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره افتتاح این چهار باب کتابخانه عمومی در مناطق محروم اظهار کرد: کتابخانه عمومی شهدای دهکده شهرستان حمیدیه با مساحت ۷۸۰ متر و زیربنای ۲۸۰ متر در سال ۱۳۹۳ با اعتبار  هشت میلیارد و ۵۴۸ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی و دو درصد نفت در روز سه شنبه ۲۱ آبان ماه با حضور مسئولان استان به بهره برداری خواهد رسید. این کتابخانه دارای بخش های مختلف از جمله سالن های مطالعه خواهران و برداران، بخش های مرجع، مخزن، نشریات، کافی نت، کودک و نوجوانان است.

وی افزود: همچنین کتابخانه عمومی رمیله رامشیر با مساحت ۶۶۰ متر زیربنا ۲۸۰ متر که احداث آن در سال ۱۳۹۳ آغاز و با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۱۲ میلیون ریال تکمیل شده است. این کتابخانه دارای بخش های مختلف از جمله سالن های مطالعه خواهران و برداران، بخش های مرجع، مخزن،نشریات، کافی نت، کودک و نوجوانان است که در ۲۷ آبان ماه با حضور مسئول به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان با اشاره به راهبرد این نهاد برای احداث کتابخانه های مرکزی در شهرستان ها یادآور شد: کتابخانه مرکزی برکت سردار شهید مدافع حرم حمید تقوی فر در سال۹۳ در شهرستان کارون با مساحت هزار متر مربع و زیر بنای ۹۰۰ متر در دو طبقه و با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۱۵۷ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال از منابع تملک دارایی‌ها و بنیاد برکت ساخته و در سال ۹۸ تکمیل شده است.

وی ادامه داد: این کتابخانه دارای بخش های سالن های مطالعه خواهران و برداران، بخش های مرجع، مخزن، نشریات، کافی نت، کودک و نوجوانان، سایت اداری، نمازخانه ها خواهران و برداران و همچنین سرویس های بهداشتی خواهران و برداران است که در ۲۸ آبان ماه با حضور مسئولین به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین گفت: کتابخانه عمومی علی ضامن مقامی شهرستان گتوند با مساحت ۵۰۰ متر با زیر بنای ۲۸۰ متر و با اعتبار ۶ میلیارد و ۹۳۳ میلیون ریال در سال ۹۳ آغاز و در سال ۹۸ تکمیل و تجهیز شد. این کتابخانه دارای بخش های مختلف از جمله سالن های مطالعه خواهران و برداران، بخش های مرجع، مخزن، نشریات، کافی نت، کودک و نوجوانان است که در هفته کتاب و کتاب‌خوانی  امسال با حضور مسئولین به بهره برداری خواهد رسید.

گفتنی است با افزوده شدن این کتابخانه ها، تعداد کتابخانه های عمومی خوزستان تا آبان ماه سال ۹۸ به ۲۳۰ باب خواهد رسید.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما