کدخبر : 173610
یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
فاقددیدگاه
پرینت

بزرگ‌ترین مجتمع کارگاهی شارژ خاموش کننده ها در خوزستان افتتاح شد

خرمشهر- بزرگ‌ترین و مجهزترین مجتمع کارگاهی شارژ خاموش کننده های استان خوزستان در خرمشهر افتتاح و بهره برداری شد.
بزرگ‌ترین مجتمع کارگاهی شارژ خاموش کننده ها در خوزستان افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر امروز، آئین افتتاح این مجتمع کارگاهی با حضور مسئولان برگزار شد.

این مجتمع که در میان آتش نشانی های استان خوزستان بزرگ‌ترین و در میان آتش نشانی های کشور حائز رتبه سوم است، ۱۵۰ مترمربع زیربنا دارد.

 در این مجتمع کارگاهی شارژ انواع خاموش کننده ها اعم از خاموش کنندگان پودری، گاز کربنیک، آب و گاز و کف انجام می شود.

بنا به گفته منوچهر تبریزی معاون سازمان آتش نشانی خرمشهر در این کارگاه قابلیت شارژ ۵۰ تا ۶۰ سیلندر به صورت روزانه وجود دارد و با این ظرفیت می توان علاوه برای خدمات‌دهی به خرمشهر به شهرستان های هم‌جوار نیز خدمات ارائه کرد.

وی به دستگاه تست هیدروستاتیک به عنوان مهم‌ترین و کارآمد ترین سیستم این کارگاه نیز اشاره کرد و گفت: در این دستگاه با سیلندرهای تحت فشار مقاومت بدنه سیلندرها سنجیده می شود.

احمد زابلی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه خرمشهر در این آیین افتتاحیه اظهار کرد: کاری که در مجموعه آتش نشانی انجام شد از چند نظر قابل توجه و حرکت کردن به سمت خودکفایی است.

وی افزود: این گونه حرکت‌ها باعث حرکت سیستم شهرداری به سمت درآمد پایدار می شود و می طلبد تمام دستگاه های اثرگذار مثل سازمان بنادر و توسعه نیشکر کار خود را به این مجموعه واگذار کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این آیین بهره برداری، از طرح شهرک تخصصی آموزش پرسنل آتش نشانی نیز رونمایی شد که در قالب این طرح فضاهایی همچون برجک‌های کار در ارتفاع، محیط تمرین عملیات در سوانح طبیعی، عملیات تانکرهای سوخته، عملیات آسانسور و کارگاه تمرین در عملیات حریق در ساختمان های چند طبقه پیش‌بینی‌شده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما