کدخبر : 173542
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
فاقددیدگاه
پرینت

توسعه پدافند غیرعامل به طورشایسته در جامعه یک ضرورت است

گچساران- نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت درمجلس شورای اسلامی گفت: توسعه پدافند غیرعامل به طورشایسته در جامعه یک ضرورت است.
 توسعه پدافند غیرعامل به طورشایسته در جامعه یک ضرورت است

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا تاجگردون بعدازظهر شنبه در نشست ستاد پدافند غیرعامل شهرستان گچساران افزود: توسعه نیافتن در این راستا، کشور را در معرض تهدیدهای خطرناک و غیرقابل جبران قرارمی دهد و باید نگرش به موضوع پدافند غیرعامل یک نگرش و نگاه تخصصی باشد.

وی با بیان اینکه مسئولان نهادها و دستگاههای دولتی باید در بخشهای مختلف با مسئولان پدافند غیرعامل همکاری کنند، گفت: اعتبارات سازمان پدافند غیرعامل در ردیف بودجه سالانه دیده می شود و در قانون بودجه سال جاری نیز تصویب شد که درصدی از اعتبار دستگاهها در راستای رعایت الزامات پدافند غیرعامل در همان دستگاه هزینه شود.

تاجگردون افزود: در این راستا و برای بررسی و پایش مستمر خطوط لوله نفت و گاز مناطق نفت خیز جنوب، ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در بودجه سال جاری اختصاص یافت.

وی اظهار داشت: پایش تاسیسات نفتی با پهپاد چندمنظوره که قابلیت انجام عملیات پرواز و پردازش اطلاعات در شبانه روز  و تا عمق ۲۰۰ کیلومتر را دارند، انجام خواهد شد واین امر در راستای اطمینان از ایمن بودن تاسیسات انجام می شود.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: امکان تشخیص نشتی لوله های زیر زمینی نفت و گاز با این پهپادها میسر است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما