کدخبر : 173374
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

از شروع جلسه با تأخیر شورا تا تعیین تکلیف منازل شهرداری اهواز

عضو شورای شهر اهواز گفت: در برخی منازل شهرداری اهواز افرادی حدود ۳۲ سال یا ۲۷ سال است که زندگی می‌کنند درحالی‌که در آیین‌نامه مدت اسکان ۳ سال و با تمدید نهایتاً ۵ سال درج شده است.

نودوششمین جلسه شورای شهر اهواز بعدازظهر امروز با تأخیر نیم ساعته حضور رئیس و برخی اعضای شورای شهر با ۶ دستورکار تشکیل جلسه داد.

محمدرضا ایزدی عضو شورای شهر اهواز در این جلسه ضمن تأکید بر تعیین تکلیف سریع خانه‌های سازمانی، اظهار کرد: شهرداری اهواز ۶۲ خانه سازمانی دارد که در کمیسیون بازرسی جلساتی در خصوص آن‌ها برگزار شد که مشخص شد نیمی از آن‌ها دارای سند و نیمی وضعیت آن‌ها مشخص نیست.

وی افزود: به چه دلیل مدیریت املاک شهرداری در طی این سال‌ها به آن‌ها نپرداخته است؟ شهردارها و شوراهای قبلی باید پیگیر این موضوع می‌شدند.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به حق‌الناس بودن این منازل، عنوان کرد: در برخی از این منازل افرادی حدود  ۳۲ سال یا ۲۷ سال است که زندگی می‌کنند درحالی‌که در آیین‌نامه مدت اسکان ۳ سال و با تمدید نهایتاً ۵ سال درج شده است.

به گزارش فارس وی گفت: تعدادی از این منازل در اختیار افرادی است که نیروی شهرداری نیستند و برخی حتی خانه‌ها را اجاره دادند و خود در شهر دیگری زندگی می‌کنند.

ایزدی گفت: خانه‌ها باید فروخته شود و با منابع مالی آن مجتمع فرهنگی رفاهی ساخته شود که همه کارکنان شهرداری از آن استفاده کنند.

پرداخت ۳۰ درصدی حق بیمه تکمیلی افراد تحت تکفل کارکنان

حسین حیدری عضو شورای شهر اهواز در خصوص سهم شهرداری در پرداخت خدمات بیمه تکمیلی کارکنان، اظهار کرد: طبق مصوبه ۵۰ درصد حق بیمه تکمیلی کارکنان توسط شهرداری پرداخت می‌شود اما به دلیل هزینه بالای بیمه تکمیلی کارکنان تمایلی به بیمه تکمیلی افراد تحت تکفل خود ندارند.

وی افزود: شهرداری لایحه‌ای ارائه داد که طبق آن ۳۰ درصد حق بیمه افراد تحت تکفل کارکنان شهرداری تا سقف ۶ هزار نفر پرداخت شود.

عضو شورای شهر در خصوص فروش برخی املاک شهرداری، عنوان کرد: ۱۵۰ میلیارد تومان ردیف بودجه است که باید از طریق فروش املاک محقق شود که در ۸ ماه گذشته محقق نشد و اکنون قرار است از طریق مزایده عمومی به فروش برسند.

وی گفت: منازل سازمانی شهرداری نیز ابتدا باید تعیین تکلیف شوند و متصرفان آن‌ها تخلیه شوند سپس فروخته شوند.

تأکید شهردار اهواز بر تعیین تکلیف منازل شهرداری

ایرج عباسی نصر سرپرست اداره کل املاک و مستغلات شهرداری اهواز در این جلسه با اشاره به تأکید شهردار اهواز بر تعیین تکلیف منازل شهرداری، اظهار کرد: تیم‌هایی ویژه برای بررسی املاک دارای سند و فاقد سند مشخص شده است که استعلام‌ها در حال انجام است و تا یک ماه و نیم آینده املاک فاقد سند، سندسازی می‌شوند.

وی افزود: افرادی در منازل سازمانی وجود دارند که ۲۷ سال است که ساکن هستند به همین دلیل تخلیه منازل سازمانی با سکونت بالای ۵ سال در دستور کار امور حقوقی قرار می‌گیرد.

عباسی گفت: حدوداً ۲۲ ملک سازمانی وجود دارد که دارای سند ثبتی هستند که ۱۸ واحد آن‌ها در تصرف هستند و ۴ واحد مسکونی خالی از سکنه است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما