کدخبر : 173371
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

رشد ۵۱ درصدی اعتبارات دهیاری‌های کشور

معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری و دهیاری کشور گفت: اعتبارات دهیاری‌ها در این دولت 51 درصد رشد داشته است.

سید رضا جندقیان عصر امروز در نشست با دهیاران شهرستان دشتی با بیان اینکه شاهد رشد ۵۱ درصدی اعتبارات دهیاری‌ها در این دولت هستیم، اظهار داشت: سرانه واریزی به هر نفر روستایی  تا پایان سال ۹۷ به چهار و نیم برابر رسیده است.

معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری و دهیاری کشور با اعلام اینکه ۸۱ درصد واریزی دهیاری‌های کشور از ابتدای زمان تأسیس دهیاری‌ها در دولت‌های یازدهم و دوازدهم پرداخت شده است، افزود: از ابتدای تاسیس دهیاری‌ها تاکنون ۲۱ هزار میلیارد تومان به حساب آنها واریز شده است که از این مبلغ ۱۶ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان در دولت یازدهم و دوازدهم واریز شده است.

جندقیان با بیان اینکه با وجود پرداخت این میزان اعتبار اما توسعه و اشتغال پایداری که مدنظر دولت بوده، شکل نگرفته است، ادامه داد: دهیاران از بودجه‌های دولتی دل بکنند و روی طرح‌های اشتغال‌زا در روستاها متمرکز شوند و دولت نیز در کنار آنها نقش تسهیل گیر را برعهده دارد.

به گزارش فار س وی گفت: سه هزار طرح آمد برای دهیاری‌های کشور آماده شده است و ۵۳ میلیارد تومان از محل  ماده ۵۸ برای دهیاران پاره‌وقت به تمام‌وقت پیش‌بینی شده است.

معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری و دهیاری کشور خاطرنشان کرد: اکنون ۳۷ هزار و ۱۰۰ دهیاری در کشور مشغول به فعالیت هستند که اختیارات آنها محدود ولی وظایف وسیعی بر عهده دارند که در دو سال اخیر با پیگیری‌های به عمل آمده لایحه دهیاران در دولت به مراحل آخر رسیده و در ماه‌های آینده در صحن مجلس بررسی می‌شود.

جندقیان با اشاره به اینکه در زمینه استخدام دهیاران کارهای خوبی صورت گرفته است، یادآور شد: در حال حاضر سه هزار دهیار تمام‌وقت در کشور وجود دارد که با تصویب آئین‌نامه استخدامی و اجرایی دهیاری‌ها این رقم به هفت هزار دهیار می‌رسد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما