کدخبر : 173351
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

یک روز به یادماندنی با دانش‌آموزان

اولیاء دانش‌آموزان در بردخون صبح امروز با حضور در مدرسه برای آماده کردن صبحانه بچه‌ها دست به کار شده بودند.


یک روز به یادماندنی با دانش‌آموزان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، صبح یک روز پاییزی دانش‌آموزان دبستان حافظ روستای شهنیاء منطقه بردخون، خرم و شاد به همراه اولیای خود پا در مدرسه گذاشتند تا روزی نو آغاز کنند و بر آموخته‌های خود بیفزایند.

پدرها و بویژه مادران صبح زود در مدرسه حضور یافته و برای آماده کردن صبحانه بچه‌ها دست به کار شده بودند و هریک مشغول کاری بودند تا به موقع صبحانه فرزندان خود را آماده کنند.

مدیر و معلمان پرشور و بانشاط در بین بچه‌ها بودند و آنان را برای اجرای مراسم صبحگاهی آماده می‌کردند و دانش‌آموزان مرتب و منظم در صف‌های خود قرار می‌گرفتند تا پس از صبحگاه، روز کاری جدید را آغاز کنند.

بخشدار، رئیس اداره آموزش و پرورش و تعدادی از کارشناسان در جایگاه و در کنار اولیاء قرار گرفتند و از حضور در بین دانش‌آموزان اظهار خوشحالی می‌کردند و این روز را یکی از روزهای خوب خود می‌دانستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون با تقدیر از تلاش‌های دست اندرکاران مدرسه گفت: نظام آموزشی به دانش‌آموزانی بانشاط و باانگیزه نیاز دارد زیرا مدیران آینده باید افرادی سالم، سرزنده و فعال باشند تا بتوانند جامعه را به سوی پیشرفت و توسعه پیش ببرند.

ظهیر محمودی افزود: مدارس منطقه با برنامه‌ریزی می‌کوشند فضایی بانشاط و همراه با جذابیت برای دانش‌آموزان فراهم کنند تا آنان بدون دغدغه و به راحتی به فراگیری علم بپردازند و در پویایی کشور نقش داشته باشند.

وی از همراهی و حمایت خانواده‌ها تقدیر کرد و ابراز داشت: مصمم هستیم تا زمینه رشد و شکوفایی بچه‌ها  فراهم شود و آنان همگام با تحصیل برای زندگی آینده خود آماده شوند که مدرسه بهترین فرصت و مکان برای این هدف است.

دانش‌آموزان پس از اجرای مراسم صبحگاهی در کنار اولیای خود بر سر سفره نشستند و با آرامش و امیدوار، وعده صبحانه سالم را میل نمودند که به نظر می‌رسید بهترین اوقات خود را سپری می‌کنند.

مدیر دبستان حافظ نیز در گفتگویی کوتاه با خبرنگار فارس اظهار داشت: می‌کوشیم مدرسه را از فضایی خسته‌کننده و خشک خارج کنیم تا دانش‌آموزان با علاقه و داوطلبانه به فعالیت‌های فوق‌برنامه بپردازند که این کار موجب یادگیری بهتر می‌شود.

حیدر زارعی افزود: برنامه کاری این بوده که از ابتدای سال تحصیلی به خواسته‌ها و علاقه‌مندی دانش‌آموزان توجه کنیم و پیشنهادات و خواسته‌های آنان را در مدرسه اجرایی کنیم که تشکیل سفره سالم با همکاری و مشارکت فعالانه خانواده‌ها از مهم‌ترین این برنامه‌ها بوده است و تا پایان سال ادامه خواهد یافت.

به گزارش فارس، از زیبایی‌های برنامه این بود که اولیا صبحانه را در فضای مدرسه و با مواد غذایی سالم آماده کردند و مدیر، معلمان، اولیا و مهمانان در کنار بچه‌ها نشستند و در فضایی خاطره‌انگیز به خوردن صبحانه مشغول شدند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما