کدخبر : 173331
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
فاقددیدگاه
پرینت

آسمان استان بوشهر بارانی می‌شود/ افزایش تلاطم خلیج فارس

بوشهر - مدیر کل هواشناسی استان بوشهر از تلاطم و مواج شدن خلیج فارس خبر داد و گفت: آسمان استان بوشهر طی روزهای آخر هفته جاری و ابتدای هفته بعد بارانی می‌شود.
آسمان استان بوشهر بارانی می‌شود/ افزایش تلاطم خلیج فارس

فرج‌الله شکوهی پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از بارانی‌شدن آسمان استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: طی روزهای پایانی هفته شاهد بارش باران در آسمان استان بوشهر خواهیم بود.

وی اضافه کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده افزایش سرعت وزش باد شمال غربی طی امروز و فردا در سطح استان خصوصاً بر روی دریا و سواحل است و پیش‌بینی می‌شود طی این مدت خلیج فارس مواج و متلاطم باشد.

مدیر کل هواشناسی استان بوشهر افزود: طی ساعاتی از وقت پنجشنبه و جمعه با عبور امواج کم دامنه از تراز میانی جو ضمن افزایش ابر، احتمال وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد در برخی نقاط خصوصاً بر روی دریا دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود طی روزهای پنج‌شنبه تا یک‌شنبه آینده شاهد آسمان به تناوب ابری همراه با رگبار پراکنده باران، رعد و برق، وزش تند باد لحظه‌ای و در پی آن افزایش ناگهانی ارتفاع موج باشیم.

شکوهی‌پور ادامه داد: از روز یک‌شنبه هفته آینده سامانه بارشی دیگری از سمت جنوب غرب کشور وارد استان می‌شود که اطلاعات تکمیلی در مورد چگونگی و شدت فعالیت این سامانه در روزهای آینده به اطلاع خواهد رسید.

وی گفت: طی ساعات آینده جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۶ تا ۴۰ و بر روی دریا تا ۴۴ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر به تدریج ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما