کدخبر : 173325
سه‌شنبه 5 نوامبر 2019 - 15:58
فاقددیدگاه
پرینت

رشد ١٠ درصدی صادرات/ شکست دشمن در محدود کردن اقتصاد ایران

رشد ١٠ درصدی صادرات/ شکست دشمن در محدود کردن اقتصاد ایران

شیراز – وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: صادرات غیر نفتی در هفت ماه اول امسال با ثابت بودن ارزش پایه نسبت به سال گذشته، ١٠ درصد افزایش یافته و به لحاظ ارزشی نیز ٢٧ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دژپسند ظهر سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس بیان کرد: واردات کالاهای اساسی در هفت ماه اول امسال ٢٢ درصد رشد داشته و می توان به قوت گفت برنامه دشمن برای از محدود کردن اقتصاد ایران ناکام مانده و شکست خورده است. 

وی تاکید کرد: نرخ بیکاری در خراسان رضوی به کمتر از ٣ درصد رسیده است و این موضوع قابل تقدیر است و ایجاد فرصت های شغلی جدید در کشور نشان از آن است که اقدامات خوبی در این زمینه در کشور صورت گرفته است. 

وزیر اقتصاد اظهار کرد: سالانه ٩۵٠ هزار نفر در کشور به جامعه جویای کار اضافه می شوند  و پیشتر نیز سه میلیون نفر جویای کار در کشور بودند و باید برای این افراد شغل ایجاد کرد اما این موضوع باید مدون و با برنامه ریزی باشد. 

وی افزود: استان فارس از وجوه گوناگون دارای ویژگی هایی است که آن را متمایز کرده است چون استانی وسیع و هم از نظر اقتصادی قوی و پیشرفته است. 

دژپسند تاکید کرد: ظرفیت های خوبی در علوم نیز وجود دارد و نمایندگان ولی فقیه در استان ها از دو جهت باید در استان ها مورد توجه قرار گیرند. این افراد مرجع هستند و سمت و سوی انتظارات به هر سویی باشد نظارت مثبت و منفی دارد و روابط اجتماعی باعث تقویت یا تضعیف سرمایه های انسانی می شود. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: دشمن در نظر داشت تا طی سه ماه با تحریم های ظالمانه اقتصاد کشور را مختل کند اما دشمنان از عمق اعتقاد مردم ایران آگاهی نداشتند که باید از این اعتقاد پاسداری کرد. 

وی افزود: باید جدا از نگاه های سیاسی و حزبی به دنبال توسعه در کشور در تمامی شاخص ها باشیم و یکی از آمار های که در کشور امیدوارکننده بوده است موضوع میزان اشتغال زایی در کشور است. 

دژپسند متذکر شد: رشد غیر نفتی  در شش ماه اول امسال مثبت بوده است و بر اساس آمار های بانک جهانی ۴دهم درصد اقتصاد ایران رشد داشته و بر اساس آمار های داخلی بیش از ٩ درصد اقتصاد رشد داشته است. 

وی در خصوص روند افزایش قیمت نیز گفت: روند رشد قیمت ها در کشور معکوس شده است و از مرداد ماه روند رشد قیمت ها کاهش یافته است و روند رشد قیمت ها قبل از مرداد ماه بیش از ۴٠ درصد بود اما این روند اکنون به ٢٨ درصد رسیده است. 

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما