کدخبر : 173300
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

موقوفه‌های منفعتی در استان بوشهر ۷ درصد افزایش یافت

بوشهر - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال موقوفه‌های منفعتی در استان بوشهر هفت درصد افزایش یافت.
موقوفه‌های منفعتی در استان بوشهر ۷ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور عصر دوشنبه در نشست با امام جمعه بوشهر اظهار داشت: نماینده ولی فقیه در استان بوشهر نگاه ویژه‌ای به حوزه وقف دارند و همواره در این حوزه تاثیرگذار بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری آیت‌الله صفایی بوشهری بتوانیم در هر یک از مدیریت‌های علمیه شهرستان یک وقف جدید ایجاد تا از این طریق درآمدی مستقل برای آن‌ها فراهم شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به اجرای نیت‌های واقفان در قال ۶۴ شناسه فرهنگی بیان کرد: یکی از این موارد عزاداری امام حسین (ع) و برنامه‌های دهه ولایت و کرامت است.

وی از افزایش هفت درصدی موقوفه‌های منفعتی در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: طی نیمه نخست سال جاری شاهد افزایش موقوفه‌های منفعتی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم.

اسماعیل‌پور با اشاره به خروج تعداد قابل توجهی از موقوفه‎های معارض‌دار از دست معارضان بیان کرد: یکی از راهبرهای مهم در توسعه وقف، استفاده از وقف‌های مشارکتی است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما