کدخبر : 173294
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵
فاقددیدگاه
پرینت

ایران صحنه استکبارستیزی و «نه» به مذاکره/مردم و مسئولان چه گفتند؟

ایران صحنه استکبارستیزی و «نه» به مذاکره/مردم و مسئولان چه گفتند؟

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: مردم استان‌های مختلف کشور با حضور حماسی گسترده و پرشور در راهپیمایی ۱۳ آبان با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» انزجار خود از استکبار را اعلام کردند. راهپیمایی کنندگان با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» و با حمل پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی با موضوع استکبارستیزی به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند.

سیزده آبان نمادی از شور و عشق و ایمان دانش آموزان ایران و گل‌بوته‌های تشنه در کنار جویبار انقلاب اسلامی است که امروز بار دیگر با فریادهای مرگ بر آمریکا روحیه ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی خود را نشان دادند تا جهانیان بدانند آینده‌سازان کشور نیز هرگز ارزش‌های دینی و انقلابی خود را با دشمن معامله نخواهند کرد و تحریم‌ها و تهدیدها آن‌ها را از مسیر حق‌طلبی بازنخواهد داشت.

۱۳ آبان هرسال یادآور ۳ جوشش برخاسته از دانش و بینش در جریان نهضت بزرگ اسلامی مردم ایران در مقابل ظلم، استبداد و استکبار است.

روشنگری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) در مدرسه فیضیه در قلب تپنده دانش ایمانی و فقه ربانی و واکنش رژیم سلطنتی در تبعید ایشان در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳ نشان از پیروزی مطلق منطق برخاسته از بینش الهی بر منطق متکی بر زور و خودکامگی داشت.

شهادت دانش آموزان ایرانی در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ در راه بیان خواسته‌های برحق ملت بزرگ ایران در محوطه دانشگاه تهران نیز نشان داد که ظلم و استبداد ضد دانش و آزادگی است و دانش برخاسته از ایمان محصلان ایرانی حکومت استبدادی وابسته را به عجز می‌کشاند و دانشجویان مسلمان پیرو خط امام نیز در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ نشان دادند که دانش، بینش و ایمان انقلابی می‌تواند بزرگ‌ترین دشمنان نظام و انقلاب را به زانو درآورد.

ترک و کرد و لر و ترکمن و بلوچ ندارد، حضور آحاد ملت یکرنگ بود، از شمال و جنوب گرفته تا شرق و غرب، از خزر تا خلیج‌فارس، از هامون تا ارومیه، از زاگرس و البرز تا کویر ایران؛ همه شعار استکبار ستیزی بود و موج موج حضور ملت دریا شد.

امروز و هم زمان با چهلمین سالگرد ۱۳ آبان برگ افتخار دیگری در تاریخ استان تهران ثبت شد و مردم غیور و غیرتمند این استان بار دیگر اعلام کردند، که زیر بار ظلم، زور و ستم نمی روند، امروز نه تنها دانش آموزان که همه اقشار مردم در استان تهران آمده بودند، تا مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بکوبند و به جهانیان اعلام کنند، مسیر پر افتخاری که از ۱۳ آبان ۵۸ آغاز شد، همچنان پس از گذشت ۴۰ سال پرشورتر و با شکوه تر ادامه دارد.

جمع کثیری از دانش آموزان، دانشجویان، طلاب، بسیجیان و اقشار مختلف مردم قم صبح دوشنبه همزمان با یوم الله ۱۳ آبان با تجمع در میدان روح الله و از بیت تاریخی امام خمینی(ره) در این شهر به سمت حرم حضرت معصومه(س) راهپیمایی کردند.

راهپیمایی روز ۱۳ آبان ماه با حضور پرشور مردم چهارمحال و بختیاری آغازشده است و مردم ولایت مدار شهرکرد از ابتدای صبح امروز برای حضور در راهپیمایی روز ۱۳ آبان  در میدان  انقلاب شهرکرد حضور پیداکرده‌اند. یکی از دانشجویان شهرکرد که در راهپیمایی ۱۳ آبان حضور یافته است به خبرنگار مهر اظهار داشت: دشمن اصلی ایران، آمریکا است که همیشه به بهانه‌های مختلف در پی ضربه زدن به کشور است.

همزمان با همه نقاط ایران اسلامی، مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در بوشهر و دیگر نقاط استان برگزار شد و مردم حضوری گسترده و پرشور در این مراسم داشتند.

حماسه مشت‌های گره‌کرده در روز استکبارستیزی، استان سمنان را یکپارچه شور و حماسه کرد، کوچک و بزرگ و پیر و جوان به میدان آمده‌اند و امروز دانش آموزان و دانشجویان شاهرودی، سمنانی، گرمساری، سرخه‌ای، دامغانی و … توسط کارمندان و طلبه‌ها، روحانیان، نظامی‌ها، بسیج جوامع مختلف، ورزشکاران، پزشکان و اقشار مختلف مردم همراهی می‌شوند تا رنگ خوش حماسه بر بوم قومس خوش بنشیند.

ملت بزرگ و عاشورایی گلستان، امروز با حضور حماسی و انقلابی خود در ویـژه مـراسـم تظاهرات روز ملـی مبـارزه با اسـتکبار جـهانی،  و سـردادن شـعار همیشـگی خـود، یعنـی، «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل»، فریاد رسای «هیهات منا الذله» را بـار دیـگر به گـوش وجدان‌های آگاه و حقیقت‌طلب جهان رساندند و نفرت و انزجار خود نسبت به استکبار جهانی را نشان دادند.

مسیر تجمع مردم ارومیه در میدان ولایت فقیه به سوی میدان ایالت به حدی از حضور گسترده مردم مملو بود که حرکت راهپیمایان به کندی انجام می شد و حضور پرشور اقلیت های دینی در کنار سایر شهروندان استان جلوه و شکوه خاصی به راهپیمایی داد.

هم‌زمان با روز ملی «مبارزه با استکبار جهانی» مردم ولایتمدار کرمان با حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان روحیه ظلم ناپذیری و ایستادگی در برابر استکبار را به منصه ظهور رساندند.خیل عظیم راهپیمایان در شهر کرمان از ساعت‌ها پیش از شروع رسمی راهپیمایی که ساعت ۹ اعلام‌شده بود، در محل چهارراه توحید حضور یافتند.

فریادهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل سعود» در گوشه گوشه شهرها و روستاهای استان گیلان طنین انداز شد و جوانان و نسل چهارمی‌ انقلاب با پلاکاردهای «ما ایستاده ایم» نشان دادند که این سخن رهبری که جوانان نسل چهارم انقلاب از جوانان دوران دفاع مقدس نیز انقلابی تر هستند سخنی درست است.

هم‌زمان با ۱۳ آبان روز استکبارستیزی امروز دانش آموزان استان قزوین بار دیگر بصیرت و آگاهی خود را به جهانیان نشان دادند و با تجمع در خیابان شهدا فریاد «مرگ بر آمریکا» سر دادند و ایستادگی و صلابت دوباره خود را در مبارزه با زیاده‌خواهی استکبار نشان دادند.

یکی از بازاریان شهر همدان که خاطرات روزهای انقلاب را به یاد دارد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سال‌های ۵۷ و ۵۸ من هم دانش‌آموز بودم و حال و هوای مدارس همدان با حال و هوای این روزها قابل قیاس نبود، گفت: سال ۵۷ در بیشتر و ۱۳ آبان که دانش آموزان بسیاری به شهادت رسیدند را به یاد دارم.

مردم نصف جهان همپای دیگر مردم کشورمان امروز در میدان امام حسین (ع) اصفهان تجمع کردند و با مشت‌های گره‌کرده، شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل سر دادند. امروز مردم دارالعباده یزد نیز هم‌نوا با دیگر مردم ایران اسلامی در روز استکبارستیزی فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند تا یک بار دیگر انزجار خود را از ستمگری های سفاکان به نمایش بگذارند.

راهپیمایی ۱۳ آبان صبح امروز با حضور پررنگ مردم و مشارکت گسترده دانش آموزان در ۶۰ نقطه استان خوزستان برگزار شد و مردم دوشادوش هم علیه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا شعار دادند.   مردم اقصی نقاط کهگیلویه و بویراحمد هم با حضور پرشور و فریاد مرگ بر استکبار نسبت به خصومت ها، اقدامات و دشمنی دشمنان کشور از جمله آمریکا و اسرائیل اعلام انزجار کردند.

راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان امسال نیز باشکوه و صلابت هر چه بیشتر و با حضور پرشور و شعور نسل چهارم انقلاب در ۶۰ نقطه شهری و روستایی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد. مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان بار دیگر با اتحاد و یکدلی خود پاسخی محکم به یاوه‌گویی‌ها و اقدامات خصمانه استکبار جهانی دادند و بصیرت و مقاومت ملت مسلمان ایران را به همه دنیا یادآور شد.

ساعت ۹ صبح به‌وقت رسمی ایران و مازندران، میدان ساعت، همکلاسی‌ها و دوستان قدیمی از مدارس مختلف نظیر ابوریحان، فاطمه الزهرا، بوعلی، ۱۳ آبان، همه و همه در ایستگاه ساعت به‌صف شدند تا الفبای آزادگی و ایستادگی را برای جهانیان مشق کنند.

پیشانی‌بند یا حسین (ع) بر پیشانی‌اش بسته، مشت‌هایش گره شده و باصلابت فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دهد، خود را محمد امیرایی دانش‌آموز دبیرستانی معرفی می‌کند و می‌گوید: امروز روز من و دانش‌آموز است و همان‌گونه که دیروز همکلاسی‌های ما نظیر شهید فهمیده و دیگران جانشان را فدا کرده‌اند ما نیز آمدیم بگویم، تا خون در رگ ما است پای دین ایستاده‌ایم.

مردم با بصیرت شهر ایلام امروز با حضور پرشور خود در راهپیمایی سیزدهم آبان ماه خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی به نمایش گذاشته‌اند. در راهپیمایی امروز حضور جوانان و نوجوانان در کنار بزرگ‌سالان محسوس بود و همه و همه برای فریاد استکبارستیزی و حمایت از مظلومان جهان آمدند.

سمیه بخشی یک شهروند بیرجندی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: مسئله دشمنی آمریکا و اسرائیل با ایران چیز ساده و جدیدی نبوده و در برهه های مختلفی از تاریخ به عناوین متعددی تکرار می شود.

آئین راهپیمایی باشکوه سیزدهم آبان ماه، سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و مقابله با استکبار جهانی با حضور گسترده و پرشور مردم استان مرکزی در جای جای سرزمین آفتاب و زادگاه بنیانگذار انقلاب هم برگزار شد.

برای دیدن بقیه تصاویر اینجا، اینجا ، اینجا، اینجا و اینجا کلیک کنید.


محورهای اظهارات سخنرانان راهپیمایی ۱۳ آبان

در جریان راهپیمایی ۱۳ آبان در استان‌های مختلف کشور شخصیت‌های برجسته سیاسی، نظامی و فرهنگی و همچنین مسئولان حضور داشتند که در زیر برخی از محورهای اظهارات و سخنرانی‌های آن‌ها را مرور می‌کنیم.


 سرلشکر موسوی در تهران: زانو زدن مقابل دشمن دستاوردی برای مردم ندارد/ فتنه‌ها در راه است

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی یوم‌الله ۱۳ آبان در مقابل لانه جاسوسی، گفت: سیزدهم آبان، نمادی از سه رویداد تاریخی در سالهای ۴۳، ۵۷ و ۵۸ است که در هر سه حادثه، در یک طرف بازیگر اصلی و کارگردان آمریکاست و در مقابل آن رویکرد دینی و ملّی جوانان انقلابی، که در هر سه مقطع، همگرایی با رهبری واحد و همسویی با گفتمان دینی به محوریت حضرت امام (ره) مشهود است.

فرمانده کل ارتش یادآور شد: هر سه رخداد، پیام و هدف مشترک استقلال‌خواهی و مبارزه با استکبار و نظام سلطه را تعقیب کرده است. تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، با توجه به ابعاد و پیامدها و همچنین گستره‌ ملّی و جهانی آن، از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی برخوردار است.

وی اذعان کرد: این اقدام یکی از مهم‌ترین حرکت‌های خودجوش در تاریخ انقلاب‌های اصیل و مردمی جهان بود که از یک طرف ابهت پوشالی امپریالیسم آمریکا را در هم شکست و خفت و زبونی او را به جهانیان نشان داد و از سوی دیگر فریاد مظلومیت و آزادگی مردم مسلمان ایران را در پهنه گیتی طنین‌انداز کرد.


محسن رضایی در تهران: انتظار «ترامپ» برای مذاکره با ایران سرابی بیش نیست

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در حاشیه راهپیمایی ۱۳ آبان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز را یک روز تاریخی می دانیم و مبارزه با استکبار را تا بیرون راندن آمریکا از منطقه و خنثی کردن اثر دخالت های آنها در منطفه ادامه می‌دهیم.

وی در خصوص اعمال تحریم ها از سوی آمریکا علیه ملت ایران نیز گفت: ایران به هیچ وجه از این تحریم ها نمی ترسد و سخت تر از این تحریم ها را ملت ایران در این ۴۰ سال اخیر تجربه کرده است،  انتظار رئیس جمهور آمریکا هم  مبنی بر اینکه مسئولان کشورمان با آنها مذاکره کنند، سرابی بیش نیست.


 سردار غیب پرور در اهواز: دلایل مهم عدم سازش با آمریکا باید برای نسل جوان بازگو شود

سردار غلامحسین غیب پرور پیش از ظهر امروز در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در اهواز اظهار کرد: ما هیچ‌گاه با آمریکا ساز نمی‌کنیم چرا که برای این کار دلایل فراوانی داریم.

وی با اشاره به این دلایل عنوان کرد: این دلایل مهم و تاریخی باید برای نسل جوان و دانش‌آموزان این کشور بازگو شود که چرا نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال سازش با آمریکا نیست.

سردار غیب پرور تصریح کرد: اختلاف ما با رژیم آمریکا از سرنگونی دولت مصدق تاکنون آغاز شده است. از سوی دیگر زمانی که انقلاب اسلامی در ایران پیروز شد، دولت آمریکا به انقلاب نوپای مردم ایران دهان‌کجی کرد چرا که تحمل روی کار آمدن یک نظام مقتدر و اسلامی در کشوری که حیاط‌خلوت آنها بوده است، را ندارد.


 وزیر اطلاعات در زنجان: دشمن به دنبال القای تفکرات خود به کشورهای اسلامی است

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی در جمع راهپیمایان روز ۱۳ آبان در زنجان با اشاره به اینکه زمانی که صحبت از ۱۳ آبان به میان می‌آید، ناخودآگاه به یاد سه واقعه‌ای که در این سال‌ها رخ داده است می‌افتیم، افزود: یکی از مهم‌ترین وقایعی که در این روز اتفاق افتاد، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود.

وی با یادآوری اینکه دین اسلام همواره به دنبال سربلندی ملتی است که این دین را در زندگی خود برگزیده‌اند و مسلمانان باید به این موضوع آگاه باشند که عزت واقعی نزد خداوند، پیامبر گرامی اسلام (ص) و امت ایشان است، تصریح کرد: ارزش انسان‌ها نزد خداوند با معیاری به نام تقوا سنجیده می‌شود و در قرآن مجید نیز به این مهم اشاره شده است که فضیلت به ملتی که در راه خداوند جهاد می‌کنند، اعطا می‌شود.


سردار صفوی در مشهد: کشته شدن البغدادی را باور نکنید/تمدن اسلامی آمریکا رانابود می کند

سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی صبح امروز در سخنرانی مراسم ۱۳ آبان مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد با بیان اینکه امریکایی‌ها نتوانستند بشار اسد، دولت سوریه وعراق را سرنگون کنند، اظهار کرد: ائتلاف ایران، سوریه، عراق و حزب الله لبنان با پیشنهاد ایران تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۶داعش شکست خورد، افزود: در این جریان دیدیم که امریکایی‌ها شکست خوردند و حکومت عراق و سوریه باقی ماند.

رحیم صفوی با تأکید بر اینکه دشمنان می‌خواهند برای ما مدل سازی کنند، تصریح کرد: آنان می‌گویند که ایران شیعه قدمت ندارد و ما می توانیم بر آنان خلافت داشته باشیم، اما دیدند که اینطور نیست و ایران قدرتمندتر از همیشه در مقابل انان ایستاده است.


حجت الاسلام سعیدی در قزوین: تقابل ایران با آمریکا اعتقادی و ریشه ای است

حجت الاسلام علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا روز دوشنبه در تجمع باشکوه ۱۳ آبان مردم قزوین که در خیابان شهدا برگزار شد اظهار کرد: حضور پرشور شما در تجمع استکبار ستیزی یادآور خاطره ای است که سه نسل را به هم پیوند می زند.

 وی افزود: تبعید امام، شهید شدن دانشجویان و دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی نقطه عطفی در صیانت از انقلاب بود که امروز توسط شما دانش آموزان بصیر گرامی داشته می شود.

حجت الاسلام سعیدی با تحلیلی از شرایط گذشته تا عصر حاضر تصریح کرد: آمریکا پس از جنگ جهانی اول و دوم به عنوان فاتح جنگ وارد عرصه بین المللی شد و تلاش کرد دنیا را زیر سلطه خود قرار دهد و اتفاق دوم جنایات آمریکا در نیمه دوم قرن ۲۰ نشان داد آمریکا مصلح جهانی نیست بلکه از او فقط جنایت سر می زند.


 حجت الاسلام حاجی صادقی در قم: نسل جدید انقلاب در دفاع از آرمان‌ها قدرتمندتر از نسل اول است

حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی در سخنرانی پایانی راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه دینداری ملت همیشه در صحنه ایران مانع از آن هست که با مستکبران سازش کنند، افزود: انقلاب اسلامی ایران متولد دینی است که بر عدالت گستری و مبارزه با جنایتکاران همچون آمریکا و رژیم اشغالگر قدس و آل سعود تأکید دارد.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان و مستکبران در طول تاریخ با عدالت‌خواهان در ستیز بوده‌اند، افزود: نسل جدید انقلاب در دفاع از آرمان‌های خود از نسل اول انقلاب با قدرت، بصیرت و هوشیاری بیشتری وارد صحنه شده است و خون شهدا را پاس می‌دارند که همین موضوع باعث عصبانیت دشمنان است.


 سردار شریف در شهرکرد: افشای ماهیت آمریکا برای ملت ایران/ دست آمریکا خالی است

سردار رمضان شریف ظهر دوشنبه در مراسم پایانی راهپیمایی ۱۳ آبان در شهرکرد اظهار داشت: امروز جمع شده ایم تا یادی کنیم از دانش آموزان و دانشجویان شهیدی که در مقابله با ظلم و ستم شاهی به خاک و خون کشیده شدند.

وی بیان کرد: امروز حدود چهل سال از حرکت خودجوش دانشجویان در تسخیر سفارت آمریکا که لانه جاسوسی این کشور بود می گذرد و ما در حال حاضر به اهمیت این اقدام پی می بریم.

وی تاکید کرد: سفارت آمریکا مبدا و منشاء تمام مشکلات بود و هم اکنون سفارت خانه های امریکا در کشور های مختلف در مسیر خفه کردن صدای مردم آزادی خواه، حمایت از دیکتاتور های منطقه، فراهم آوردن زمینه غارت منابع و ثروت های یک کشور و… حرکت می کنند.


 سردار سپهر در اصفهان: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا تمام معادلات دشمنان را برهم زد

سردار محمدحسین سپهر پیش از ظهر دوشنبه در مراسم روز ۱۳ آبان در میدان امام حسین (ع) اصفهان با اشاره به اینکه حماسه اصفهانی ها در دوران انقلاب و دفاع مقدس بی بدیل است، اظهار داشت: مردم غیور استان اصفهان با ایستادگی در برابر دشمنان نظام و انقلاب در طول این سالها، امروز نشان رضایت امامین این انقلاب را بر سینه دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز سالگرد مقاومت و مبارزه دانش آموزان ایران اسلامی در روز ۱۳ آبان سال ۵۷  در دانشگاه تهران است، بیان داشت: این دانش آموزان انقلابی برای مبارزه با طاغوت و برای اعتراض به تبعید امامشان در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ در یکی از مهم ترین مراکز علمی پایتخت اجتماع کردند و قریب به ۶۰ شهید و ۱۰۰ جانباز و مجروح تقدیم انقلاب کردند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین  تاکید کرد: دانشجویان انقلابی ایران در سال بعد و  در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ در دانشگاهِ مبارزه با آمریکا وارد شدند و با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بار دیگر نفرت خود را از دشمنان و بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی اعلام داشتند.


 ضرغامی در زاهدان: آمریکایی‌ها هیچ‌گاه قابل اعتماد نخواهند بود

عزت الله ضرغامی امروز در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در زاهدان اظهار داشت: مردم سیستان و بلوچستان مردمانی مرزدار غیور و شجاع هستند که همواره از کشور و نظام خود پاسداری کرده اند.

وی افزود: از همین مردم سیستان و بلوچستانحق بزرگی بر گردن مردم و صد البته مسئولان کشور دارند چرا که تامین امنیت و نگهبانی از مرزها توسط مردم مرزدار این منطقه انجام می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به رشادت های مردم سیستان و بلوچستان در طول تاریخ گفت: این استان همواره محل نمایش اتحاد و برادری شیعه وسنی بوده است.

وی با اشاره به حضور گسترده برادران و خواهران تشیع و تسنن در راهپیمایی ۱۳ آبان امروز ادامه داد: به راستی که مردم سیستان و بلوچستان مردمی بیدار، آگاه و بصیر هستند.


 معاون سیاسی سپاه در کرج: تعمیم فرهنگ استکبارستیزی به بیرون از مرزها

سردار یدالله جوانی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم یوم الله ۱۳ آبان امسال در جمع مردم کرج که روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روز دانش آموز و روز پرافتخار ملت ایران است، اظهار کرد: وحدت، انسجام و یکپارچگی را امروز در شهر کرج و در میان تمامی مسئولان و اقشار جامعه شاهد هستیم که همگی برای پاسداشت یکروز باشکوه جمع شده اند.

وی بیان کرد: ملت ایران در  تمامی ملت ها پرافتخار و صاحب فضیلت های بی شمار است، جوانان ما به حضور در چنین روزی افتخار می کنند که گذشتگان آنها چهل سال  پرافتخار را پشت سر گذاشته اند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مدال های افتخار ملت ایران بسیار فراوان است، استکبار ستیزی و ایستادگی در برابر زورگویان و قلدران یکی از افتخارات ملت ایران است.


حجت‌الاسلام تویسرکانی در ساری: آمریکا منفورترین رژیم نزد افکار عمومی است/ ۵ راهبرد اساسی مقاومت

حجت‌الاسلام محمدرضا تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین صبح دوشنبه در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در ساری با بیان اینکه کل عمر دولت و ملت آمریکا ۲۴۳ سال است اظهار داشت: حداقل ملت ایران چهار هزار سال عمر و پیشینه دارد و بیش از ۹۰ درصد عمر دولت آمریکا در جنگ و خیانت سپری شده است.

وی ادامه داد: فقر، خشونت، کشتار، اختلاف، خیانت و شهوت و بی‌دینی ارمغان آمریکا برای ملت‌های جهان بوده است و این دولت منفورترین رژیم در نزد افکار عمومی جهان است.

وی افزود: آمریکا در ۶۵ سال گذشته در ایران اقدام به کودتای ۲۸ مرداد، کمک به رژیم منفور پهلوی، تأسیس ساواک، کمک به صدام، حمله به کشتی‌ها و سکوهای نفتی، حمله به هواپیماهای مسافری، حمایت از گروه‌های تروریستی و غیره کرده است.

وی با بیان اینکه آمریکا رفاه و شادی را از ما گرفته است و جز بدبختی به ارمغان نیاورده است درباره اینکه داستان ما و آمریکا چه می‌شود گفت: دو راه پیش روی ملت ایران در این زمینه قرار دارد، راه اول مذاکره و گفتگو و در حقیقت سازش و تسلیم به بهانه پیشرفت و تعامل با دنیا و صلح و دوستی با جهان است


حاجی بابایی در خرم آباد: ملت مذاکره با آمریکا را تشت از آسمان افتاده‌ می‌داند/ سخن گفتن با ترامپ ننگ است

حمیدرضا حاجی بابایی امروز دوشنبه در جمع راهپیمایان ۱۳آبان با اشاره به اینکه انقلاب ما برای استقلال کشور و حاکمیت مردم بر کشور در ۲۲ بهمن ۵۷ توانست سرنوشت و حاکمیت کشور را به دست بگیرد، اظهار داشت: از همان روزها دشمنی های آمریکا علیه کشور ما شروع شد. در طول ۴۰ سال گذشته آمریکا علیه ملت ما توطئه های متعدد کرد.

وی تصریح کرد: استکبار در شهریور ۵۷ مردم تهران را به خاک و خون کشید و در تمام شهرها ملت بزرگ ایران را به خاک و خون کشید و بعد از پیروزی ملت بزرگ ایران جنگ هشت ساله را شکل داد و بیش از ۲۰۰ هزار نفر از جوانان کشور را به شهادت رساند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکا کودتاهای گوناگونی علیه ملت ایران شکل داد و منافقین را تجهیز کرد تا در کوچه ها و خیابان ها مردم ایران را به خاک و خون بکشند. این دشمنی آمریکا همچنان ادامه دارد. آمریکا یک روز از فکر توطئه علیه ملت ما فروگذار نکرده است.


متکی در کرمان:تمامی حوادث انقلاب منشأ حرکتی عظیم برای آینده است

منوچهر متکی صبح دوشنبه در مراسم راهپیمایی روز ۱۳ آبان بیان داشت: امروز همراه با مردم کرمان و دریای خروشان ملت ایران برای نمایش خوی استکباری آمریکا در راهپیمایی ۱۳ آبان حضور یافته‌ام.

وی با اشاره به اینکه تمامی حوادث انقلاب منشأ حرکتی عظیم برای آینده است، گفت: ۱۳ آبان در دهه چهل با تعبید امام راحل (ره) همراه بود که سرآغاز نهضتی عاشورایی شد.

متکی با اشاره به اینکه آنجا که حق خودنمایی می‌کند جریان باطل هیچ کاری نمی‌تواند بکند، افزود: ۱۳ آبان لبیک به ندای امام و رهبری است.


 حسینی در اراک: آمریکا در برابر مقامت امت اسلامی ضعیف شده است

محمد حسینی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم یوم الله ۱۳ آبان در مصلای بیت المقدس در اراک، اظهار داشت: امروز در یک هزار نقطه از کشور چنین اجتماعی برگزار شده است تا خاطره این روز را گرامی بداریم چرا که این حرکت برگرفته از فرمان قرآنی است.

وی ادامه داد: ملتی که با تاریخ خود آشنایی نداشته باشد، نابود می شود. درس ها و عبرت های فراوانی در تاریخ این کشور وجود دارد که بر مبنای آن روزهای ملی را گرامی می داریم.

وزیر سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانات روز گذشته خود فرمودند بعضی از افراد می خواهند تاریخ را تحریف کنند و آدرس اشتباه می دهند ماجرا را از تصرف لانه جاسوسی آغاز می کنند در حالی که هنگامی که از آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ ۱۳ صحبت می شود و این صد سال اخیر را مرور می کنیم، به توطئه افکنی آن ها در امور کشور پی می بریم.


آقامحمدی در همدان: مسیر حرکت انقلاب زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) خواهد بود

علی آقامحمدی پیش از ظهر دوشنبه در بزرگداشت مراسم ۱۳ آبان در همدان با بیان اینکه ملت ایران از ابتدا مسیر حرکت انقلاب را مسیر ظهور حضرت مهدی(عج) تعیین کرده است، گفت: ۱۳ آبان سال ۴۳ وقتی امریکایی ها قانون کاپیتولاسیون را در مجلس ایران گرفتند امام (ره) سخنرانی کردند و صحبت ایشان این بود که امروز ننگی بر ملت ایران و ضربه ای بر ملت ایران وارد شد به طوری که اگر سگ امریکایی خلافی کند قابل محاکمه نیست اما اگر کوچکترین ضربه‌ای به بالاترین شخص در مملکت وارد شود محاکمه ممکن است.


نقوی‌حسینی در ایلام: آمریکا جرات اقدام نظامی علیه کشورمان را ندارد

سید حسین نقوی‌حسینی روز دوشنبه در مراسم سخنرانی پایانی راهپیمایی ۱۳ آبان در شهر ایلام اظهار داشت: امروز مردم ایلام یکی از بی‌نظیرترین راهپیمایی را انجام دادند و حضور مردم پررنگ و گسترده بود.

وی افزود: راهپیمایی امروز کاملا منسجم برگزار شد، از تمامی اقشار  به خصوص دانش آموزان و دانشجویان حضوری فعال داشتند.


 چمران در بوشهر: دانشجویان و دانش‌آموزان در مقابل نفوذ فرهنگی واکسینه شوند

مهدی چمران صبح دوشنبه در سخنرانی بعد از راهپیمایی ۱۳ آبان در بوشهر اظهار داشت: دانش‌آموزان و دانشجویان باید بدانند ایران و ایرانی پایه‌گذار علم و علوم جدید در دنیا بوده است.

وی با بیان اینکه باید متکی به خود باشیم تا متکی به استکبار نباشیم افزود: تنها دو راه تحریم اقتصادی و نفوذ فرهنگی برای آمریکا باقی‌مانده است، اما ایران کشور ثروتمندی است، نیروی انسانی و استعدادهای کم‌نظیر داریم و با این قدرت و توان مقابل دشمن می‌ایستیم.

چمران با بیان اینکه اسرائیل امروز نگران مرزهای خود است و ما پشت دروازه‌های اسرائیل هستیم اضافه کرد: مشکلات آمریکا در حال حاضر یکی دو تا نیست، آمریکا امروز رو به افول و سقوط است.


حجت‌الاسلام علی شیرازی در یزد: ملت ایران در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی مصمم است

حجت‌الاسلام علی شیرازی  نماینده ولی فقیه در سپاه قدس، صبح دوشنبه در سخنرانی راهپیمایی ۱۳ آبان یزد اظهار داشت: دشمن در طول چهار دهه گذشته از هر ابزاری برای دشمنی استفاده کرده و حتی وارد جنگ نظامی شد اما هم در جنگ نظامی شکست خورد و هم با لطف و عنایت خداوند متعال، رهبری های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب و مشارکت و حضور همیشه در صحنه مردم وفادار ایران اسلامی، در جنگ فرهنگی و اقتصادی نیز راه به جایی نخواهد برد.

وی با بیان اینکه دشمن دست به ترور و ایجاد نا امنی نیز زد، افزود: استکبار جهانی بر این باور بود که با ایجاد نا امنی در منطقه با حضور تروریست ها، می تواند به اهداف خود دست پیدا کند اما پیش بینی مقاومت ملت ایران را نکرده بود.


اوحدی در بیرجند: آمریکا در بدترین شرایط گرفتار است

سعید اوحدی صبح شنبه در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در بیرجند اظهار داشت: ۱۳ آبان سرآغاز فروپاشی آمریکا است. وی با اشاره به عظمت و اهمیت این روز در تاریخ انقلاب ایران و انقلاب ملت های آزاده، بیان کرد: اگر بخواهیم تبیین درستی از این روز داشته باشیم باید گذری به ۱۳ آبان سال ۴۳،۵۷ و ۵۸ انجام دهیم.

رئیس سابق سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه بعد از جنگ جهانی دوم، دو قدرت شوری و آمریکا به عنوان طرف های پیروزی جنگ مطرح شدند و دنیا را به خیال خودشان به دو قطب تبدیل کردند، افزود: در این تقسیم بندی دو قطبی جهانی منطقه خاورمیانه و غرب آسیا به دلیل اهمیت آن در اختیار آمریکا قرار دادند.


سردار تنگسیری در کیش: رصد و کنترل ناوهای آمریکایی توسط قایق های تندرو سپاه در خلیج فارس

سردار پاسدار علیرضا تنگسیری  فرمانده نیروی دریایی سپاه ظهر دوشنبه در مراسم گرامی داشت روز ۱۳ آبان بیان داشت: امروز دشمن حضور شما مردم را در سراسر کشور بخصوص این نقطه مهم با مردمان ولایتمدار را رصد می کند.

وی گفت هر جا صدای عدالت خواهی و ظلم ستیزی بلند میشود امریکا حضور پیدا میکند تا صدا را خفه بکند ، تاریخ کوتاه امریکا سراسر زورگوی و ستم و ظلم بوده از ظلم به سرخ پوستان الی ریختن بمب اتم بر سر مردم ژاپن و سوزاندن مردم ویتنام و حضور مستقیم و غیر مستقیم در جنگ تحمیلی با عراق همه نشان از خوی وحشیگری و استبداد این کشور بود و در سه برهه از زمان ظلم های بزرگی را بر کشور ما روا داشته حضور در عملیات کودتای ۳۲ و تبعید امام و کمک به عراق جهت راه اندازی جنگ ۸ ساله بوده جنگی که امریکا در مراحلی مستقیم وارد عمل می شد و سکو های نفتی و کشتی های ما را هدف قرار میداد  ولی ما در شش سیلی محکم به امریکایی ها زدایم هدف قراردادن ۳ کشتی و یک ناو ۲ هلی کوپتر آپاچی از آن جمله بودند که بیش از ۲۵ امریکایی به هلاکت رسیدند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما