کدخبر : 173255
شنبه 2 نوامبر 2019 - 23:00
فاقددیدگاه
پرینت
حضرت آیت الله العظمی صفایی بوشهری نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر:

کارگروه هایی جهت شناسایی قوانین دست و پا گیر تولیدکنندگان تشکیل شود/بانک‌ها دچار بیماری اقتصادی هستند/ بانک‌ها در مسیرحل مشکل تولید و کمک به تولیدکنندگان نیستند/ لزوم حذف کاغذبازی‌های غیرضروری

جنوب پرس: نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر فرمودند: بانک‌ها دچار بیماری اقتصادی هستند و در مسیر حل مشکلات تولید و کمک به تولیدکنندگان، مردم و خدمت به جامعه نیستند که نیاز است دولت و قوه قضاییه به‌زودی مسائل و قوانین بانک‌ها را بررسی و حل کنند.

به گزارش جنوب پرس، حضرت آیت‌‌الله العظمی غلامعلی صفایی بوشهری (دامت برکاته) در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه برای دریافت مجوز اجرای یک پروژه تولیدی و اشتغال‌زایی باید چندین ماه  تلاش کرد، اظهار داشت: با این مقررات دست‌وپاگیر و غیرضروری، در جامعه پیشرفت حاصل نمی‌شود.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر ابراز کردند: یکی از مشکلات مهم جامعه اسلامی ایران سنگ‌اندازی در راه و مسیر تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران و این مشکلات سبب ناراحتی مسؤولان، مردم، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران شامل مقررات نامناسب و دست‌وپاگیر،کاغذبازی بی‌خودی و بی‌جهت است.

این عالم فرزانه نسبت به فراهم کردن تسهیلات لازم در عرصه سرمایه‌گذاری و  ایجاد رونق تولید تأکید کردند و فرمودند: مقررات دست‌وپاگیر در سر راه تولید و اشتغال در مقابله با تحریم‌های دشمنان باید علاج شود.

حضرت آیت‌‌الله العظمی صفایی بوشهری (دامت برکاته) ادامه دادند: برای علاج مشکلات یاد شده در سطح ملی نیاز به عزم جدی است و در سطح استان باید کارگروه ویژه و تخصصی تشکیل و باید سریع تمامی قوانین غیرضرور و دست‌وپاگیر در مسیر تولید و سرمایه‌گذاری شناسایی و اصلاح شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با اشاره به ضرورت  ایجاد سامانه الکترونیکی در ایجاد صدور مجوزهای لازم افزودند: اگر این  مشکلات برطرف نشود جامعه رشد نمی‌کند همه چیر باید سیستمی و الکترونیکی باشد تا در کوتاه‌ترین زمان مجوزهای لازم صادر شود.

معظم له فرمودند: بانک‌ها دچار بیماری اقتصادی هستند و در مسیر حل مشکلات تولید و کمک به تولیدکنندگان، مردم و خدمت به جامعه نیستند که نیاز است دولت و قوه قضاییه به‌زودی مسائل و قوانین بانک‌ها را بررسی و حل کنند.

حضرت آیت‌‌الله العظمی صفایی بوشهری (دامت برکاته) با گرامیداشت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار  تصریح کردند: حضور دانش آموزان، دانشجویان و آحاد مختلف مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ضروری است.

ایشان با اشاره به اینکه هیچ کشوری مانند ایران نیست که آزادانه فکر و شجاعانه عمل می‌کند و به دنبال منافع ملی خود است، گفتند: این مهم نشانه استقلال یک کشور و در ایران متبلور است.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استکبار با هزینه سنگینی در منطقه غرب آسیا و خاورمیانه در پی فتنه است، افزودند: بسیاری از منافع جهان استکبار در منطقه غرب آسیا قرار دارد، چراکه  آنان اگر انرژی اقتصاد، نفت و گاز این منطقه از دست بدهند دچار بحران و خسارت قابل توجهی می‌شوند به همین سبب این منطقه را تحت کنترل و فشار قرار می‌دهند.

معظم له با تاکید بر افزایش هوشیاری جامعه برای مقابله با فتنه‌های دشمنان به ویژه استکبار خاطرنشان کردند: امید به آینده برای پیشرفت جامعه حیاتی است در این رابطه هیچ کس در هر مقام و شخصیتی نباید امید به آینده را از جامعه بگیرد.

ایشان از اقتدار و افزایش روزافزون عزت و سربلندی ایران اسلامی خبر دادند و بیان کردند: با همه توطئه‌های آمریکا و دیگر دشمنان علیه ایران اسلامی در طول چهل سال گذشته، جمهوری اسلامی ایران، مقتدر، سرفراز و با صلابت ایستاده و این همه پیشرفت‌ حاصل شده است.

حضرت آیت‌‌الله العظمی صفایی بوشهری (دامت برکاته) به تجمع اعتراض‌آمیز در کشورهای عراق و لبنان پرداختند و با اشاره به اینکه پشت صحنه  ایجاد آشوب و فتنه‌ها در لبنان و عراق، کشورهای همچون آمریکا، اسرائیل و عربستان  و دیگر کشورهای عربی قرار دارند تصریح کردند: در این آشوب قصد دارند جوانان و مردم کشورهای یاد شده را برای براندازی نظام حرکت بدهند و دولت وابسته یا کشورهای غربی مستقر شوند ولی در لبنان با بصیرتی که ایجاد شد و در عراق با شرایط خاصی این جریان‌ها در حال کنترل شدن است.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما