کدخبر : 173243
شنبه 11 آبان 1398 - 22:07
فاقددیدگاه
پرینت
استاندار خوزستان:

کاهش آسیب پذیری مهم ترین اصل پدافند غیرعامل است

استاندار خوزستان گفت: کاهش آسیب پذیری کشور در برابر تهدیدات خارجی مهم ترین اصل در برنامه های عملکردی پدافند غیر عامل است.

غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز شنبه ۱۱ آبان ماه ۹۸ در آیین نواختن زنگ هفته پدافند غیر عامل اعلام کرد: مصون سازی، افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب پذیری در برابر تهدیدات به عنوان ۳ اصل در برنامه های اجرایی پدافند غیر عامل دنبال می شود.

وی با بیان اینکه پدافند غیر عامل نوع دیگری از دفاع همه جانبه در برابر تهدیدات نوین است؛ توضیح داد: ایجاد بازدارندگی از طریق چتر امنیتی و حمایتی بر زیرساخت های صنعتی از جمله مهم ترین کارکردهای پدافند غیر عامل در کشور است.

استاندار خوزستان ادامه داد: حملات سایبری تبدیل به یک عرصه برای جنگ تمام عیار بین قدرت های منطقه ای و جهانی مبدل شده است. ایران اسلامی با تقویت زیرساخت های مجازی و ایجاد چتر گسترده امنیتی بر روی مناطق حساس صنعتی و نظامی توانسته است به عنوان یکی از چند کشور اول دنیا در بحث ایمن سازی و مصون سازی تبدیل شود.

شریعتی در پایان با اظهار اینکه آشنایی مردم و مسئولین با اصول پدافند غیر عامل باید به عنوان یک اصل دنبال شود؛ توضیح داد: تلاش بیشتر در حوزه ارتقای آگاهی های جامعه در ارتباط با ضرورت پدافند غیر عامل می تواند نقش مهمی در ایجاد بستر برای مصون سازی در برابر تهدیدات خارجی ایفا می کند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما