کدخبر : 173231
شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت

مقدمات حضور تجار کهگیلویه و بویراحمد در بازار سوریه فراهم است

تسهیل‌گر روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عراق و سوریه گفت: مقدمات و زمینه‌های لازم برای حضور تجار کهگیلویه و بویراحمد در بازار سوریه فراهم است.

سردار رحیم نوعی‌اقدم در نشست توجیهی عصر امروز راهکارهای ورود به بازار سوریه با بیان اینکه علاقه خاصی به یاسوج دارم و بهترین سال‌های خدمتم در این شهر و استان سپری شد، گفت: اگر به من بگویند بعد از اردبیل جایی را برای زندگی انتخاب کن یاسوج را انتخاب می‌کنم چرا که ۵ سالی که اینجا بودم خاطرات خوبی در ذهنم مانده است‌.

تسهیل‌گر روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عراق و سوریه در ادامه سخنان خود اظهار داشت: هر چقدر بتوانم برای شما خدمت خواهم کرد و با نهایت صداقت، عشق و اخلاص خودم و مجموعه دوستانم  در خدمت مردم این استان خواهیم بود بر روی ارادات من حساب کنید.

وی با بیان اینکه در سایر استان‌ها اینگونه صحبت نکردم اما کهگیلویه و بویراحمد و یاسوج برایم ویژه است، گفت: بعد از یک دوره جنگ شرایط سوریه تغییر کرده و می‌خواهیم مسائل جدیدی را طراحی کنیم و حضور سرمایه‌گذار در این کشور به مانند آب خوردن یک آهو از برکه آب است.
این فعال اقتصادی با اشاره به اینکه جبهه مقاومت را خدا در سوریه پیروز کرد، عنوان کرد: کل دنیا از آمریکایی، اروپایی، اسرائیلی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با تمام ثروت‌، تکنولوژی، فعالیت اطلاعاتی و جاسوسی جمع شدند تنها با هدف اینکه اسد از سوریه برود اما به یاری خداوند جبهه مقاومت در سوریه پیروز شد.

سردار نوعی اقدم ادامه داد: به شما توصیه می‌کنم ۴۰ سال بعد از انقلاب اسلامی را بررسی کنید هر جریان آزادی‌خواه و گروه جهادی مانند حزب‌الله که مورد حمایت جمهوری اسلامی بوده با قدرت ایستاده و آمریکا و هم‌پیمان این کشور نتوانستند هیچ غلطی کنند.

وی گفت: رهبری انقلاب اسلامی به گونه‌ای ما را تربیت کرده که اجازه نمی‌دهیم غبار غم و ناامیدی روی یک تار موی ایرانی بنشیند و حاضریم ۱۰ بار جانمان را تقدیم این ملت کنیم.

تسهیل‌گر روابط اقتصادی جمهوری اسلامی با کشورهای عراق و سوریه با بیان اینکه هر کاری که شما از ما بخواهید قدرتمندانه انجام می‌دهیم، گفت: سردار شهابی از فرزندان غیور این استان در نبرد با دشمنان در کنار ما بود و امروز من به عنوان سربازی از دنا و کهگیلویه و بویراحمد آمده‌ام تا در خدمت  باشم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مسوولان و حاضرین این نشست گفت: دستان همه مردم روستایی در این استان را ببوسیم خدا در روستاهای ترک خورده و محروم کهگیلویه و بویراحمد است به این مردم خدمت کنید به خدا قسم آنچه با خودتان می‌برید همان روحیه نوکری و خدمتگزاری به این ملت است.

نوعی‌اقدم عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تنها قوم و طایفه‌ای که در تمام رای‌گیری‌ها بالاترین امار حضور را داشتند مردم این استان بودند آنها نه گروهی بلکه حتی فردی هم هرگز مقابل نظام نبودند.

نوعی‌اقدم با اشاره به اینکه نگران یاوه‌گویی‌های امریکا نباشیم، گفت: الان ۵ ماهی است که می‌گویند آمریکا به ایران حمله می‌کند غلط می‌کند به ایران حمله کند، رئیس جمهور آمریکا به عنوان ابرقدرت به اندازه‌ای بدبخت شده که به دیپلمات‌های ما ویزا نمی‌دهد و غیر از این کاری از دستش بر نمی‌آید.

وی خطاب به تجار و بازرگانان حاضر در این نشست گفت: امروزه امنیت نسبی قابل بهره‌برداری در سوریه ایجاد شده لذا نگران امنیت در سوریه نباشید.

نوعی‌اقدم تصریح کرد: ما در سوریه خون‌های زیادی دادیم با این خون‌ها زمین سوریه را شخم زدیم و اگر شماها حاضرید در این زمین دانه بکارید بسم‌الله ما در کنار شما خواهیم بود.

تسهیل‌گر روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عراق و سوریه عنوان کرد: اگر امروز شما را برای حضور در سوریه دعوت می‌کنم برای سودهی خودتان هستم چرا که اگر فعال شوید تولید استراتژیک مورد تاکید مقام معظم رهبری رشد خواهد کرد اگر تا دیروز سلاح در دست ما بود امروزه این اسلحه در دست فعالان اقتصادی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سردار نوعی اقدم با تاکید بر اینکه از فعالان اقتصادی برای حضور در سوریه دفاع می‌کنیم، گفت: فعالان، تجار و بازرگانان ایرانی بدانند ما آنها را در سوریه تنها نمی‌گذاریم و از جان و مال شما در این راه حفظ و دفاع می‌کنیم.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما