کدخبر : 173190
شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

برگزاری تجمعات ضداستکباری در ۷۶ نقطه فارس

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات استان فارس گفت: به مناسبت یوم الله سیزده آبان در۷۶ نقطه از استان درکنار برنامه‌های تبیینی، تجمعات ضداستکباری برپاخواهدشد.


برگزاری تجمعات ضداستکباری در ۷۶ نقطه فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حجت‌الاسلام محمد رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه به مناسبت ۱۳ آبان در۷۶ نقطه از استان فارس درکنار برنامه‌های تبیینی، تجمعات ضداستکباری برپاخواهدشد، اظهار داشت: حدود هزار برنامه با ۳۰ عنوان محوری برای این مناسبت پیش بینی شده که همایش‌های مرگ بر آمریکا و نمایشگاه مصور دشمن عاصی در دانشگاه‌های استان، حضور دانشجویان به عنوان سخنران پیش از خطبه در نماز جمعه، همایش مسئولین و شوراهای بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان در شیراز، مسابقاتی از قبیل طراحی پوستر و کاریکاتور بامحوریت دلقک قرن، تشکیل زنجیره انسانی یاران کوچک انقلاب در مدارس، برگزاری مسابقه برد برد ویژه مدارس، تهیه بروشور درباره دشمنی‌های آمریکا، نواختن زنگ مرگ برامریکا در مدارس واجرای سرود مرگ برامریکا توسط گروه‌های دانش‌آموزی بخشی از این برنامه‌ها به شمار می‌آید.

وی درخصوص راهپیمایی روز سیزده آبان نیز ابراز داشت: در شیراز دومسیر راهپیمایی پیش بینی شده است و برنامه از ساعت ۹ صبح اغاز خواهد شد و تا۱۱و ۳۰ دقیقه ادامه دارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات استان فارس افزود: مسیر اول از میدان شهدا آغاز و ازخیابان پیروزی تابست شهید دستغیب کنار مسجد شهدا ادامه دارد. یک مسیر هم از میدان شاهزاده قاسم و خیابان نه دی پیش بینی شده و به بست شهید دستغیب ختم می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین برای ایاب و ذهاب مردم هم با اتوبوسرانی هماهنگ شده که از نقاط مختلف شیراز تعدادی از اتوبوس ها رایگان مردم رابه مسیر راهپیمایی برسانند.غرفه‌های فرهنگی هم در مسیر تدارک دیده شده که فضای بانشاطی داشته باشیم. چون این روز، روز رهایی است.

رضایی شعار محوری امسال را استکبارستیزی و مقاومت اسلامی سراغاز افول و فروپاشی امریکا اعلام کرد و گفت: سخنران مراسم حشمت‌الله قنبری مورخ، استاد دانشگاه و چهره‌ای رسانه‌ای است.

وی توضیح داد: مناسبت‌های خاصی در سال‌های مختلف در این تاریخ شاهد بودیم. از سال۴۳ که اعتراض امام خمینی به لوایح امریکایی در مجلس منجربه تبعیدشان شد. تا سال ۵۷ در همین تاریخ که دانش آموزان انقلابی در صحن دانشگاه به خاک و خون کشیده شدند و سال۵۸ که حرف آخر به آمریکایی ها زده شد و به واسطه گرفتن لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام فهمیدند که در این مملکت جایی ندارند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات تصریح کرد: الان که چهل سال از آن اتفاق می‌گذرد و دست آمریکا از منافع میهن ماقطع شده امروز می‌بینیم که آمریکا به عنوان یک ابرقدرت تنها جایی که احساس عجز می‌کند زمانی است که ایران را مقابل خود می‌بیند.

رضایی ادامه داد:امسال مثل سال‌های گذشته با تهدیدها و اتفاقاتی که افتاده حضور پرشور مردم پاسخ خوبی برای این رفتارهاخواهد بود. البته سخنان رییس جمهور آمریکا سردرگمی او را نشان می‌دهد و موضع ثابت و روشنی ندارد. بعضی مواقع حرف از توافق می‌زند و برخی مواقع مباحث نظامی را پیش می‌کشد. بدون شک این‌ها دشمن نظام و مردم ماهستند. در مناسبت‌هایی مثل یوم الله ۱۳ آبان  باید این دشمنی تبیین شود.

وی تصریح کرد: برخی‌ها مخصوصا در مباحث اقتصادی متوجه پشت پرده نیستند و برخی هم از سرسفره این نظام  گشایش اقتصادی را به رابطه با امریکا گره می‌زنند.اما این درست نیست. مذاکره با آمریکا برد،برد نبود. اگر هم بود عادلانه نبود اما آمریکا به همان یک ذره منافع ماهم قانع نبود و از توافق خارج شد.

رضایی تاکید کرد: آمریکا نشان داده که به منافع ما قانع نخواهد بود مگراینکه اعلام نوکری شود و انها نسل برتر باشند. هنوز هم دنبال حق توحش هستند مثل مستشاران قدیم، البته آن زمان هم مردم این را نمی‌خواستند اماحاکمیت به آن‌ها تحمیل کرده بود. 

وی با اشاره به اینکه نتیجه این سه مناسبت مذکوز این شد که۱۳ آبان روز مبارزه با استکبارجهانی نامگذاری شود، تاکید کرد: یوم الله۱۳ ابان صنفی نیست بلکه عمومی است و همه مردم باحضور پرشور پیام خود را به دشمن می‌رسانند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما