کدخبر : 173184
شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

زنگ پدافند غیرعامل در بردخون نواخته شد

در آیینی با حضور بخشدار بردخون زنگ پدافند غیرعامل در مدرسه‌ای در شهر بردخون نواخته شد.


زنگ پدافند غیرعامل در بردخون نواخته شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیّر، علی اخلاقی صبح امروز در آیین گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در دبیرستان شهید بردستانی بردخون اظهار داشت: پدافند به معنی حفظ جان مردم، تضمین امنیت افراد، صیانت از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی در همه‏ مواقع در برابر هرگونه شرایط، موقعیت و هرگونه تجاوز است.

بخشدار بردخون افزود: پدافند غیرعامل به معنی دفاع در برابر تهاجم، بدون استفاده از سلاح و درگیر شدن مستقیم، سابقه‌ای زیاد در تاریخ بشری دارد که انسان‌ها برای حفظ مال و جان خود از آن بهره می‌برده‌اند و امروزه نیز کاربردی مهم و تأثیرگذار دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به تهدیداتی که ایران در عرصه جهانی با آن روبرو است، در زمینه پدافند غیرعامل هنوز در ابتدای راه هستیم و باور هر چه بیشتر مدیران و کارشناسان به این مقوله مهم می‌تواند ضریب امنیتی کشور را در برابر تهاجم احتمالی بیگانگان افزایش دهد.

اخلاقی ادامه داد: به دلیل تهدیدات و خطراتی که امنیت ملی، استقلال و تمامیت ارضی کشور را نشانه گرفته، بحث پدافند غیرعامل در سال‌های اخیر از سوی مقامات عالی رتبه کشوری و لشکری، مورد توجه قرار گرفته و برای فرهنگ‌سازی آن برنامه‌های زیادی اجرا می‌شود.

نماینده عالی دولت در بخش بردخون با تأکید بر توجه بیش از پیش به موضوع پدافند غیرعامل در منطقه، تصریح کرد: با تلاش همگانی و مشارکت همه اقشار، پدافند غیرعامل را به گفتمان ملی تبدیل کنیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز گفت: پدافند غیرعامل، شامل تمامی طرح‌ها، برنامه‌ها و اقداماتی است که باعث کاهش آسیب‌پذیری، افزایش پایداری ملی و تداوم فعالیت دستگاه‌های نظامی در برابر تهدیدات خارجی می‌شود و نیازمند به‌کارگیری سلاح نیست.

ظهیر محمودی افزود: مربیان، معلمان و دست اندرکاران آموزش و پرورش باید با موضوع پدافند غیرعامل آشنا باشند و دانش آموزان را نیز با این موضوع مهم آشنا کنند تا از طریق دانش آموزان به جامعه و خانواده‌ها منتقل شود.

وی اضافه کرد: آموزش پرورش نقش کلیدی و اساسی در همه امورات اجتماعی، اقتصادی  و فرهنگی جوامع دارد و اگر بخواهیم جامعه‌ای پاک، سالم و توسعه یافته داشته باشیم باید این اقدام ابتدا از طریق آموزش و پرورش آغاز شود.

محمودی ابراز داشت: مدرسه یکی از مهم‌ترین نهادهای اجتماعی، تربیتی و آموزشی و اصلی‌ترین رکن تعلیم و تربیت کشور است که برای تربیت صحیح دانش آموزان در ابعاد دینی، اخلاقی، علمی، آموزشی، اجتماعی کشف استعدادها و هدایت و رشد متوازن روحی، معنوی و جسمی آماده فعالیت و مستلزم حفاظت و امنیت است.

در ادامه زنگ پدافند غیرعامل با حضور مسؤولان بخش، فرهنگیان و دانش آموزان نواخته شد.دبیر شورای آموزش و پرورش منطقه بردخون گفت: در هفته پدافند غیرعامل برنامه‌های مختلفی نظیر مسابقات فرهنگی، ورزشی و برنامه‌های متنوعی برای آشنایی دانش آموزان و فرهنگیان در مدارس برگزار می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما