کدخبر : 173055
دوشنبه 6 آبان 1398 - 10:21
فاقددیدگاه
پرینت

رفع تصرف از ۳ میلیون و ۷۰۰هزار متر مربع از اراضی ملی هرمزگان

بندرعباس - رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: از ابتدای امسال بالغ بر ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع از اراضی ملی استان هرمزگان به ارزش تقریبی بیش از ۲۷۰ میلیارد ریال رفع تصرف شده است.
رفع تصرف از ۳ میلیون و ۷۰۰هزار متر مربع از اراضی ملی هرمزگان

به گزارش خبرگزاری مهر، علی صالحی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان از رفع تصرف بیش از ۳ میلیون و هفتصد هزار متر مربع از اراضی ملی از ابتدای امسال خبر داد.

وی با اعلام اینکه ارزش تقریبی اراضی اعاده  شده بیش از ۲۷۰ میلیارد ریال می باشد تصریح کرد: همچنین با دستور قضایی  ۲۲ مورد قلع و قمع مستحدثات غیرمجاز در هفت ماهه نخست امسال صورت گرفته است.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان با اعلام اینکه از ابتدای امسال تعداد ۱۵۴ پرونده در حوزه صیانت از حقوق بیت المال و  اراضی ملی و منابع طبیعی در دستگاه قضایی هرمزگان مطرح شده است اعلام کرد : از این تعداد ۱۴۶ فقره منجر به صدور رأی شده است.

صالحی در ادامه بر لزوم مسؤولیت‌پذیری تمامی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در خصوص عواقب ناشی از تخریب، تصرف و تغییر کاربری اراضی ملی و همچنین آلودگی‌های زیست محیطی تأکید کرد و اقدام سریع، قاطع و پاسخگویی متولیان این حوزه را خواستار شد.

وی همچنین با یادآوری این مطلب که مقابله با عوامل آلوده‌کننده محیط‌زیست مورد توجه جدی دستگاه قضایی است، خاطرنشان کرد: نوار ساحلی به‌عنوان مهم‌ترین انفال در سطح استان هرمزگان باید از هرگونه تعرض و آلودگی زیست محیطی در امان بماند.

مقام عالی قضایی استان هرمزگان ضمن تأکید بر لزوم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه به منظور صیانت از اراضی ملی و همچنین شتاب‌بخشی و هدف‌گذاری در تثبیت مالکیت‌ها اذعان داشت: در راستای اجرای مفاد قانون؛ مواردی نظیر تثبیت مالکیت‌ها، طرح به موقع دعاوی، ارائه دفاعیات مستدل و مستندسازی از دلایل و موارد ادعایی به منظور تسریع در  برخورد قانونی با متجاوزان و افراد سودجو راهگشا خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان بر اهتمام ویژه دستگاه‌های متولی به گزارش سریع و به موقع تخلفات با هدف شتاب بخشی به روند رسیدگی‌های قضایی و صیانت از حقوق بیت‌المال تأکید کرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما