کدخبر : 173035
دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

اجرای عملیات جنگل کاری در ۴۵۰ هکتار از اراضی استان تهران

تهران- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از اجرای عملیات جنگل کاری در ۴۵۰ هکتار از اراضی این استان طی سال جاری خبر داد.
اجرای عملیات جنگل کاری در ۴۵۰ هکتار از اراضی استان تهران

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی عظیمی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به این که مبلغ ۱ میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان اعتبار برای جنگل کاری و مراقبت از پوشش گیاهی استان تهران در نظر گرفته شده است، افزود: با برنامه ریزی های به عمل آمده ۱۰۰ هکتار جنگل کاری در منطقه آبعلی شهرستان دماوند و ۳۵۰ هکتار عملیات مراقبت و آبیاری از مناطق جنگل کاری شده سال گذشته در حوزه های آبخیز سله بن شهرستان فیروزکوه و لوارک شهرستان شمیرانات انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: اقدامات بیولوژیکی با رویکرد جامع نگری در حوزه های آبخیز انجام می شود و هدف اصلی این گونه اقدامات تقویت و بهبود پوشش گیاهی و حفاظت خاک در مقابل فرسایش است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: این اقدامات با هدف توسعه پوشش گیاهی و افزایش سرانه اراضی جنگلی در استان تهران طی سال جاری و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی عملیات جنگل کاری، و مراقبت و آبیاری در سطح ۴۵۰ هکتار اجرا می شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما