کدخبر : 172939
شنبه 4 آبان 1398 - 14:43
فاقددیدگاه
پرینت

راه اندازی سامانه تصمیم در هرمزگان/آمار طلاق کاهش یافت

بندرعباس - رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: در پی دستور ریاست قوه قضائیه طی سفر اخیر به استان هرمزگان، سامانه تصمیم با هدف کاهش آمار طلاق در این استان راه اندازی شد.
راه اندازی سامانه تصمیم در هرمزگان/آمار طلاق کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری مهر، علی صالحی گفت: در پی دستور مؤکد ریاست محترم قوه قضائیه طی سفر اخیر ایشان به استان هرمزگان مبنی بر لزوم کاهش آمار طلاق و با هدف تسریع در راه انداری سامانه «تصمیم» که از اهم اولویت های معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان می باشد ، پس از تکمیل زیرساخت ها از سوی معاونت آمار و فناوری اطلاعات ، سامانه مذکور در استان هرمزگان راه اندازی شد.

این مقام قضائی تصریح کرد: سامانه تصمیم به منظور اجرای طرح کاهش طلاق و همچنین ساماندهی به مراکز مشاوره راه اندازی شده است.

وی یادآور شد: افراد متقاضی طلاق پیش از ورود به روند قضائی از طریق سامانه «تصمیم» ثبت نام و غربالگری شده و سپس به مراکز مشاوره که شامل خدمات روانشناسی ، مددکاری و مشاوره حقوقی می باشد معرفی می شوند.

صالحی با اعلام اینکه، مراکز مشاوره  دخیل در این طرح مورد تأیید شورای مشورتی واحد مشاوره استان می باشند، اظهار داشت: اولین گام در این پروسه، تلاش در جهت ایجاد صلح و سازش و اصلاح ذات البین است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تأکید کرد: به منظور تسهیل در خدمت رسانی به مراجعین، نظرات کارشناسی و مشورتی مراکز مشاوره خانواده نیز از طریق همین سامانه به دفاتر خدمات الکترونیک قضائی ارسال می گردد تا در صورت عدم تفاهم زوجین به ادامه زندگی مشترک و در صورت تقدیم دادخواست، به محاکم خانواده ارجاع داده شوند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما